БаскетболНБА

Да хто такий цей Люк Кеннард?

«Вашингтон» – «Кліпперс». Люк Кеннард, ймовірно, вже провів свій найкращий матч у кар’єрі. Фото GettyImages

«Кліпперс» організували найбільший камбек у НБА з 1996 року. Команду Тайрона Лью давно вже не вважають претендентом на чемпіонство. Травмовані Кавай Леонард і Пол Джордж «парусникам» не помічники, тому на перший план вийшли вчорашні дублери. І це суттєво позначилося на становищі команди у турнірній таблиці.

Читати цю статтю на русском языке

«Кліпперс» мають негативну різницю перемог та поразок і «барахтаються» у зоні плей-ін. Тож у хайлайти тижня не потрапили б навіть найяскравіші моменти матчу середнячків «Вашингтон» – «Кліпперс». Тим більше, що до кінця другої чверті гості «горіли» з різницею у 35 очок.

Відіграти таку значну фору напевно не змогли б навіть зіркові «каліфорнійці». Якою була ймовірність, що це вдасться зробити маловідомим Аміру Коффі, Люку Кеннарду, Терренсу Менну, Айзею Хартенштайну і Джею Скраббу? Мізерна. Впевнений, що цих гравців погано знають навіть більшість фанатів «Кліпперс». Але саме ці п’ятеро стали творцями одного з найбільшого у цьому столітті дива в НБА.

Коли в другій 12-хвилинці «Кліпперс» набрали 13 очок і йшли на велику перерву з рахунком 36:66, здавалося, що «Вашингтон» має шикарну можливість оформити одну з найбільших перемог в історії Асоціації. Нещодавня рекордна вікторія «Мемфісу», який розгромив «Оклахому» з різницею в 73 очки, все одно виглядала недосяжною, і все ж таки спробувати наблизитися до цієї позначки було варто.

Команда Венса Анселда обрала інший шлях – спокійно, впівноги довести матч до перемоги. Різниця в рахунку виглядала настільки величезною, що кожен отриманий блок-шот, втрата, промах з гри та лінії штрафних не сприймалися господарями належним чином. «Чарівники» були впевнені у своїй підсумковій перемозі та думали, що просто віддають супернику ініціативу, але не матч. Напевно, хтось із гравців навіть заготував промову для преси, мовляв, відрив був комфортний, і команда банально економила сили на наступну гру. Якщо це так, то відмазка не знадобилася.

У третій чверті «Кліпперс» набрали на чотири очки більше, ніж за першу половину – 40. Заключний відрізок розпочався за рахунку 93:76, та гості продовжували скорочувати відставання з кожною хвилиною. Підопічні Лью не збиралися «зливати» матч. Вони билися у своїй зоні та пахали під кільцем суперника. Причому «Кліпперс» не має гравців калібру Каррі або Дончича, тож левову частку своїх очок вони набирали не влученнями через дугу, а кидками після важких проходів. Гості мчали на всіх парах, але за 24 секунди до кінця різниця в рахунку все одно виглядала непоборною – «-7».

Щастить найсильнішим? Швидше тим, хто на це заслуговує. За 23 хвилини наполегливої праці на майданчику «Кліпперс» заслужили посмішку Фортуни. Коли Харрел промахнувся з лінії штрафних кидків, Коффі в швидкому відриві скоротив різницю до п’яти очок. У наступній атаці господарі реалізували ще один штрафний, збільшивши гандикап до шести пунктів. І тут стало ясно, за кого вболівав баскетбольний бог. Протягом 11 секунд 25-річний Кеннард видав два божевільних за дальністю та виконанням «трюльника». У першому випадку Колдуелл-Поуп навіть не зустрічав опонента, бо не вірив, що той може влучити з такої дистанції. А Кеннард влучив.

«Вашингтон» був знищений, але все одно міг довести матч до перемоги. Для цього потрібно було ввести м’яч у гру через бічний та дочекатися, коли «ЛАК» сфолить. Але Кузма так і не вкинув аут. М’яч перейшов до гостей, Уінслоу зробив пас Кеннарду, а той якось безглуздо пальнув по кільцю. Він не тільки влучив у ціль, але в момент кидка ще й отримав по руках від Біла. Так що за рахунку 115:115 Люк вийшов на лінію штрафних та завершив найкрупніший камбек XXI століття.

Більше відставання по ходу зустрічі відігравала тільки «Юта» у матчі проти «Денвера» 27 листопада 1996 року (107:103). Тоді клуб із Солт-Лейк-Сіті ліквідував дефіцит «-36».

Олександр СЕРБА

Цифри і факти

• Команда Леброна вперше з його дебютного сезону в НБА має негативний баланс перемог і поразок після 47 зіграних матчів регулярного чемпіонату (23-24).
  • Розігруючий «Голден Стейт» Стефен Каррі – лідер за сумарною результативністю серед усіх гравців НБА в 2020-х. З сезону-2020/21 Каррі записав на свій рахунок 3096 очок. У другого в рейтингу центрового «Денвера» Ніколи Йокіча – 2883 очок, а у третього форварда «Мілвокі» Янніса Адетокумбо – 2803.
  • У матчі проти «Індіани» захисник «Фінікса» Кріс Пол набрав 18 очок та зробив 16 передач. Це 99-а в кар’єрі Пола гра, в якій він дістається позначки в 15 асистів. За цим показником він обійшов дворазового чемпіона НБА у складі «Детройта» Айзейю Томаса і вийшов на четверте місце в історії. У першого Джона Стоктона – 293.
  • У центрового «Лейкерс» Дуайта Ховарда 14468 підбирань й десяте місце в історії НБА за цим показником.
  • Трей Янг п’ятий в історії «Хоукс» гравець, який набрав 6000 очок за перші чотири сезони в НБА. До нього це вдавалося Домініку Вілкінсу, Піту Маравічу, Бобу Петтіту та Джону Дрю.