Баскетбол

І знову майстер Доу

«Прометей» – «Унікаха». Момент вирішального кидка Кріса Доу. Фото fiba.com

Американський захисник «Прометея» вдруге поспіль приніс перемогу своїй команді. Єврокубковий марафон двох представників України відновився ще 5 лютого.

За день до цього «Київ-Баскет» здав негативні тести на короновірус, зумів назбирати необхідну для заявки кількість гравців і відправився в Бельгію. В разі перемоги над аутсайдером групи J кияни наближалися до здобуття путівки в плей-офф Кубка ФІБА-Європа. Однак вимушена пауза негативно вплинула на команду, і через провал в третьому періоді підопічні Айнарса Багатскіса поступилися.

Таким чином наступна зустріч в Німеччині проти «Крайльсхайму» переходила у ранг «переможи або помри». Успіх давав непогані перспективи на плей-офф, без огляду на результати інших поєдинків. Ну, а поразка з різницею три і більше очок майже позбавляла таких шансів (в Києві український клуб здобув перемогу 73:71). Перед грою ще один негативний тест здав Джефрі Гарет, а тому «Київ-Баскет» отримав підсилення. Утім, гостей чекало розчарування вже на початку гри. Першу чверть кияни провалили, що вирішило долю зустрічі. Для команди Багатскіса це найболючіша поразка в нинішній єврокампанії. Правда, остаточно шансів на вихід в плей-офф вона не втратила.

«Антверпен» вирішив гримнути дверима і розгромив «Реджану». І в разі перемоги «Крайльсхайму» 11 лютого над італійцями доля другої путівки в плей-офф визначиться 15-го числа в зустрічі «Реджана» – «Київ-Баскет». Але треба враховувати той факт, що німецький клуб вже забезпечив собі вихід в наступний раунд, і чи буде робити подарунок українцям – питання.

«Прометей» дебютував у другому колі Ліги чемпіонів матчем з грізною «Унікахою». І хоча цей сезон іспанці провалюють (15-е місце з 18 команд національної першості), команди з Піренеїв – це завжди небезпека. В Україну клуб з Малаги приїхав без тренера – до цього після чергової поразки було звільнено Фоціса Кацикариса (працював за кар’єру в Росії, Іспанії, Ізраїлі і навіть в НБА). Тому гру з «Прометеєм» вів його асистент Анхель Санчес-Канете.

Звісно, настрій у іспанців був далекий від хорошого, та й командні взаємодії страждали. Завдяки цьому український чемпіон навіть після двотижневої паузи виглядав кращим. Аж до середини четвертого періоду, коли «Унікаха» відродила інтригу і вийшла вперед, маючи запас у декілька очок.

Здавалося б, на «Прометей» очікує поразка. Але вирішальне слово знову взяв на себе Кріс Доу. Як і у домашному поєдинку проти «Хапоеля», американець забив здалеку – 69:69 за вісім секунд до сирени. Овертайм? Ні, адже судді передивилися повтор атаки (запідозривши фол) і таки визначили порушення. Доу вийшов на лінію штрафних і встановив остаточний рахунок матчу. Атака у відповідь від «Унікахи» виявилася неточною.

«Прометей» поїхав в Бельгію, де проведе другий поєдинок проти «Остенде». Ну а далі чинних чемпіонів очікує повернення в Суперлігу.