Футбол

Перемоги над «карликами»

«Динамо» – «Реал Мурсия». В двух матчах кряду первый гол у киевлян забивал Владислав Кулач. Фото сайта ФК «Динамо»

Минулого вікенду кияни відкрили програму зимових спарингів на іспанському зборі. У п’ятницю вони мали зіграти зі збірною вільних агентів Асоціації професійних футболістів Іспанії, але через випадки захворювання COVID-19 у складі суперника цей поєдинок було скасовано.

Читати цю статтю на русском языке

1. Динамо – Атлетіко Пульпіленьо
  2. Динамо – Расінг Уніон
  3. Динамо – Реал Мурсія

Проте організатори зборів оперативно знайшли заміну спаринг-партнеру, і підопічні Мірчі Луческу провели товариську зустріч із місцевим клубом «Атлетіко Пульпіленьо» із Сегунди Б (четвертий за рангом іспанський дивізіон).

Справа закінчилася прогнозованою перемогою киян, причому крупною – 4:0. Усі чотири м’ячі чемпіони України забили лише у заключні 25 хвилин поєдинку.

Динамо – Атлетіко Пульпіленьо – 4:0.

Голи: Циганков, 66, 77, Де Пена, 76, Буяльський, 87.
Динамо: Д.Бойко, Кендзьора, Бурда, Шабанов, Дубінчак (Вівчаренко, 42), Сидорчук, Шепелєв, Гармаш, Антюх, Вербич, Супряга. 2-й тайм: Моргун, Тимчик, Боль, Сирота, Вівчаренко, Бражко, Шапаренко, В.Циганков, Буяльський, Де Пена, Кулач.

У стартовому складі Луческу дав шанс проявити себе не забивавшему більше року Владиславу Супрязі, відновившемуся після серйозної травми Микиті Бурді, майже не гравшему восени Денису Антюху і повернувшемуся з оренди в «Дніпрі-1» Владиславу Дубінчаку, якого пророкують у змінщики Віталію Миколенку, що пішов у «Евертон». Лівий захисник провів відмінний тайм, але перед самою перервою отримав сильний удар і достроково залишив поле.

Загалом динамівці видали досить посередню 45-хвилинку, створивши лише пару небезпечних моментів. І тільки з виходом після антракту ударного квартету Циганков – Буяльський – Де Пена – Кулач рахунок на табло почав змінюватись на користь «біло-блакитних».

Наступного дня підопічні Луческу з тим самим результатом розгромили суперника з Люксембургу. На цей раз вони зняли всі питання ще до перерви.

Динамо – Расінг Уніон – 4:0.

Голи: Кулач, 23, Вербич, 35, Циганков, 37, Бражко, 64.
Динамо: Бущан, Кендзьора, Боль, Шабанов, Вівчаренко, Сидорчук, Шапаренко, В.Циганков, Гармаш, Вербич, Кулач. 2-й тайм: Нещерет, Тимчик, Сирота, Бурда, Вівчаренко (Н.Волошин, 69), Бражко, Шепелєв, Антюх, Буяльський, Де Пена, Супряга.

У першому таймі кияни добре пресингували суперника, що поступався в класі, і вдало реалізовували створювані моменти. Варто відзначити два прекрасних гольових асиста Шапаренка. А ось після перерви «біло-блакитні» знову грішили втраченими можливостями, Супряга – особливо. В одному випадку форвард, пробиваючи з гострого кута, не потрапив у порожню рамку, а в другому, опинившись один-на-один з воротарем, не зміг його переграти. Натомість класний гол оформив молодий Бражко. Він змусив захисників суперника помилитися у своєму штрафному, перехопив м’яч, обіграв голкіпера і котнув у порожні ворота.

У неділю перед початком ранкового тренування Луческу похвалив своїх футболістів за матчі, що зіграні напередодні, сказавши, що вони добре грали, контролювали м’яч, пресингували суперників. Водночас Містер зазначив, що гравці припускалися багато помилок під час передач, приймаючи неправильні рішення, а значить, команді є над чим працювати, щоб покращити цей компонент.

А ще з неділі у «біло-блакитних» з’явилися сусіди по збору. Футбольний центр Pinatar, де проходять тренування команди, складається із двох стандартних футбольних полів. У перші дні динамівського збору друге поле пустовало, але тепер поряд, у буквальному сенсі через паркан від киян, готується до нового сезону норвезький «Буде-Глімт», який незабаром чекає на поєдинки плей-оф Ліги конференцій проти «Селтіка». І саме спарингом зі скандинавами у четвер чемпіони України мали завершити програму іспанського збору.

Але перед цим «біло-блакитні» провели ще один контрольний поєдинок із представником Сегунди Б. У вівторок увечері вони зіграли із «Мурсією». У цій зустрічі динамівці вперше в новому році пропустили, причому опинилися навіть у ролі відіграющихся. Але Кулач дуже швидко рахунок зрівняв, а наприкінці матчу два пізні голи Шапаренка та Буяльського принесли киянам чергову перемогу.

Динамо – Реал Мурсія – 3:1

Голи: 0:1 Мєка, 7, 1:1 Кулач, 19, 2:1 Шапаренко, 84, 3:1 Буяльський, 87.
Динамо: Д.Бойко, Тимчик, Бурда, Сирота, Вівчаренко, Бражко, Шепелєв, Антюх, Гармаш, Де Пена, Кулач. 2-й тайм: Моргун, Кендзьора, Боль, Шабанов, Вівчаренко, Сидорчук, Шапаренко, В.Циганков, Буяльський, Антюх (Вітіньо, 70), Кулач (Н.Волошин, 79).

Між тим наприкінці минулого тижня «Динамо» здійснило черговий трансфер на вихід. Команду, як і очікувалося, залишив атакуючий хавбек Богдан Лєднєв, який на правах оренди перейшов у «Фехервар». Угода, яка коштувала угорському клубу 100 тисяч євро, розрахована на один рік із правом подальшого викупу. У новому колективі Лєднєв стане вже третім українцем після опорника Євгена Макаренка та вінгера Івана Петряка.