Футбол

Перша ліга побила «прем’єрів»

«Металіст» – «Чорноморець». «Моряки» намагаються взяти на абордаж капітана харків'ян Фареса Балулі. Фото сайту chernomorets.odessa.ua

Кубок свіжоспеченого турніру, який на середземноморському узбережжі організував канал «Футбол», розіграють представники першої ліги – харківський «Металіст» Олександра Кучера та житомирське «Полісся» Юрія Калітвінцева. Старші за класом «Чорноморець» Романа Григорчука та «Верес» Юрія Вірта отримали виключно ігрову практику. Що також непогано.

1. Тур 1
    1. Полісся – Верес
    2. Металіст – Чорноморець
  2. Тур 2
    1. Полісся – Чорноморець
    2. Металіст – Верес

Одесити обидва матчі завершили внічию, обидва рази пропустили вирішальні голи під завісу, а потім витягли нещасливий квиток у «лотереї» (за регламентом турніру у разі поразки по пенальті той, хто програв, отримує одне очко, переможець – два). Рівняни в матчах з «Поліссям» та «Металістом» першими досягали успіху, але щоразу пропускали у свої ворота два м’ячі, поступившись суперникам з однаковим рахунком 1:2.

Навряд чи успіх першолігових команд можна назвати сенсацією. «Металіст» з голови до п’ят укомплектований кваліфікованими легіонерами, а також гравцями з досвідом виступів у Прем’єр-лізі. Не відчуває нестачі у серйозних кадрах й «Полісся». У свою чергу «Чорноморець» тільки обкатує новий склад, футболісти ще не встигли належним чином зігратися. Ну а «Вересу» відчастки просто фатально не щастило.

Тур 1

Полісся – Верес – 2:1 (1:1).

Голи: 0:1 Гончаренко, 10 (з пенальті), 1:1 Шастал, 31, 2:1 Янаков, 69.
Полісся: Бубенцов, Нестеров, Гітченко, Батагов, Морозко (Чередніченко, 70), Шаповал, Арт.Козак (Волинець, 90), ГРИЦУК (Кисленко, 46), Бабенко (Огиря, 70), Шастал (Янаков, 46), Будківський (Усик, 77).
Верес: Б.КОГУТ, Солдат, Гончаренко, Мірошник (Махнєв, 79), Маргарян, Петько (Крейда, 46), Кучеров, Г.Пасіч (Гечев, 79), Є.Пасіч (Кобак, гравець на перегляді, 30, М.Шестаков, 79), Дахновський (Панасенко, 46), Гайдучик (Сергійчук, 46).
4 лютого. Белек. СК «Мардан».

Рівняни дуже активно провели дебют та на 10-й хвилині заробили пенальті. Андрій Нестеров спершу програв боротьбу на другому поверсі Миколі Гайдучику, а потім сфолив проти Сергія Петька. 11-метровий чітко реалізував Роман Гончаренко – 0:1. Пропущений гол позитивно вплинув на житомирян. Вони сміливіше заграли в нападі і ще до перерви зрівняли рахунок. Василь Грицук двічі поспіль асистував Дмитру Шасталу. Після першого удару ворота «Вереса» врятував Ігор Солдат, але з другої спроби новачок «Полісся» все ж таки заштовхав м’яч у ворота. А на початку другого тайму Денис Янаков зі штрафного влучив в ближню «дев’ятку» – 2:1.

За 20 хвилин до закінчення матчу Калітвінцев випустив на поле самого Олександра Усика. Чемпіон світу з боксу отпахал за повною програмою і каші не зіпсував. «У 35 років здійснилася мрія дитинства – я зіграв за професійну команду. «Полісся» – це сила», – сказав після гри Усик і повісив бутси на цвях – хорошого потроху.

Металіст – Чорноморець – 3:3 (1:2), пен 6:5.

Голи: 1:0 Харріс, 11, 1:1 Цонев, 20, 1:2 Юсов, 45 (з пенальті), 2:2 Вандерсон, 58 (автогол), 2:3 Цонев, 69, 3:3 Ріаскос, 90+2.
Пенальті: 1:0 Федорів, 1:1 С.С.Кравченко, 2:1 Балулі, 2:2 П.Ванцаш, 3:2 Пейшото, 3:3 Цонев, 4:3 Харріс, 4:4 Морозюк, 5:4 Ріаскос, 5:5 Цітаішвілі, 6:5 Чідомере, 6:5 Петков (повз ворота).
Металіст: Рибка, Романюк (Мурза, 81), Мізюк, ФЕДОРІВ, Горбунов, Сарапій (Чідомере, 83), Демченко, Касарес (Балулі, 46), Б.Траоре (Пейшото, 33), Харріс, Ріаскос.
Чорноморець: Паст, Брагару, Вандерсон, Мартинович, Цітаішвілі, С.С.КРАВЧЕНКО, О.Кузик, Юсов (Морозюк, 82), Ванцаш, Б.Цонев, Н.Русин (Петков, 72).

Напередодні матчу одесити підписали 27-річного бразильця Вандерсона Мело, який останні чотири роки виступав за білоруський клуб «Вітебськ». З корабля на бал він взяв участь у грі та за злою іронією долі здійснив «самостріл». Вандерсон у верховій боротьбі з Пейшото зрізав м’яч у свої ворота. Цей гол став четвертим у матчі. А всього їх було шість в основний час та серія з 12 пенальті.

«Металіст» відкрив рахунок після сильного удару Кадіма Харріса з 25 метрів, а потім двічі по ходу зустрічі відігравався. «Моряки» відігралися після розіграшу штрафного. Кравченко подав, Русин у воротарській п’ятою переадресував м’яч Цоневу, і той не промахнувся. Другий гол також був «стандартного» походження. Русин заробив пенальті, і Юсов з «точки» вивів «Чорноморець» вперед.

У другому таймі «Металіст» пішов уперед великими силами та відповів своїм стандартом: навіс Балулі трансформувався у автогол Вандерсона – 2:2. За партнера помстився Цонев. Болгарин завершив красиву комбінацію за участю Русина та Юсова. Рахунок 3:2 тримався до передостанньої секунди матчу, коли Ріаскос головою переправив м’яч у сітку після навісу Балулі зі штрафного. У серії пенальті харків’яни били без промаху, одесити ж смазали у шостій спробі – Мартін Петков пробив вище воріт.

Тур 2

Полісся – Чорноморець – 1:1, пен. 5:4.

Голи: 0:1 Цітаішвілі, 54, 1:1 Гітченко, 89.
Пенальті: 0:1 Ванцаш, 1:1 Бабенко, 1:2 Ернандес, 2:2 Грицук, 2:3 Бабенко, 2:3 Цітаішвілі, 3:3 Гітченко, 3:4 Путря, 3:4 Будківський (повз ворота), 3:4 Бобко (воротар), 4:4 Арт.Козак, 4:4 Мартинович (порушення правил), 5:4 Батагов.
Полісся: Яшков (Кудрик, 46), Гітченко, Батагов, Нестеров (Власюк, 46), Огіря (Бабенко, 68), ГРИЦУК, Шаповал, Янаков, Шастал (Арт.Козак, 46), Морозко (Чередниченко, 76), Кисленко (Будківський, 46).
Чорноморець: Паст, Брагару (Путря, 81), Вандерсон, Мартинович, Цітаішвілі, С.С.КРАВЧЕНКО (Михайленко, 81), Цонев (Ернандес 68), О.Кузик (Бобко, 73), Морозюк (Сухоцький, 46), Ванцаш, Петков (Штогрін, 46).
7 лютого. Белек. СК «Мардан».

І знову одесити «згоріли» в кінцівці, а потім і в пенальтійній серії. На ефектний гол Цітаішвілі на початку другого тайму підопічні Калітвінцева відповіли на 89-й хвилині. Подачу Андрущенка головою замкнув 37-річний Андрій Гітченко. Ключовим у перестрілці з «точки» став «виробничий» брак Мартиновича. Чорногорський захисник «Чорноморця» забив за допомогою хибного замаху, і суддя анулював взяття воріт. Останнім до 11-метрової позначки вийшов Батагов і все зробив за правилами.

Металіст – Верес – 2:1 (0:0).

Голи: 0:1 Солдат, 52, 1:1 Солдат, 55 (автогол), 2:1 Балулі, 68 (з пенальті).
Металіст: Рибак, Харріс, Федорів (Порох, 46), Мізюк, Горбунов, Сарапій, Демченко (Танковський, 59), Касарес (Б.Траоре, 46, Підлепенець, 61), БАЛУЛІ (Чідомере, 86), Ріаскос, Пейшото (Давід, 46).
Верес: Кичак, Солдат, Мірошник, Гончаренко, Маргарян, Крейда (Полюлях, 75), Кучеров (Петько, 75), Г.Пасіч, Дахновський (Гайдучик, 75), Панасенко (Гечев, 77), М.ШЕСТАКОВ (Сергійчук, 74).
8 лютого. Белек (Туреччина). СК «Мардан».

Футбольна арифметика іноді їде у розріз із основними законами цариці наук. Харків’яни забили один гол, рівняни – два, обидва рази це зробив Ігор Солдат, але у підсумку «Верес» програв, а Солдат виявився головною невдахою матчу. Спочатку правий захисник «червоно-чорних» в польоті головою замкнув простріл Жирайра Маргаряна, а через три хвилини… зрівняв рахунок. Чи не з центру поля по недосяжній для Кичака траєкторії Солдат запустив м’яч у свої ворота. Наступний «косяк» зробив Валерій Кучеров, який сфолив проти Євгена Подлепенца та «привіз» пенальті. Приговор виконав безжальний Балулі.