Футбол

Перший бій

«Інгулець» – ЦСКА 1948. Єдиноборство Івана Головкіна с Івайло Чочевим. Фото сайту bg.cska1948.bg

Минулої п’ятниці команда Сергія Лавриненка прибула до турецької Аланії, а в неділю провела перший спаринг. На стадіоні «Голд Сіті» петрівці воювали з «оцифрованими» болгарськими армійцями із Софії, які минулого чемпіонату фінішували п’ятими. Це була третя за останній рік зустріч суперників. Взимку 2021-го «Інгулець» обіграв ЦСКА 1948 з рахунком 1:0 (гол забив Михайло Плохотнюк), влітку була нічия 1:1 (відзначився Младен Бартулович), тепер настала черга перемагати болгарам.

Інгулець – ЦСКА 1948 – 1:2.

Голи: 0:1 Колев, 11, 0:2 Русев, 30, 1:2 Головкін, 44.
Інгулець: Кліщук, Бен Салем, М.Ковальов, Саків, Вільям Алвес, Запорожець, Гопей, Головкін, Родні Антві, гравець на перегляді, Клименко. 2-й тайм: Д.Кучер, Опанасенко, Поспєлов, Павлов, Смоляков, Шишка, Коробенко, Полегенько, Мандріченко, Ол-др Козак, Арт.Сітало.

Сергій Лавриненко виставив усіх зимових новачків, у тому числі Владислава Клименка, який нещодавно повернувся до команди. Вже в Туреччині 27-річний півзахисник підписав контракт із клубом, за який виступав у період із 2017-го по 2020 рік. Потім у його кар’єрі були «Чорноморець» та «Маріуполь», де він і провів осінню частину нинішнього сезону.

Матч пройшов під диктування «армійців» Миколи Кірова. Петровцям явно не вистачало ігрової практики та зіграності. Звідси – безліч технічного браку та помилок. Чим і скористалися болгари, які повели у рахунку вже на 10-й хвилині. «Сільські» провалилися на правому фланзі своєї оборони, Василь Шопов зробив простріл у район 11-метрової позначки, звідки безперешкодно вразив ворота Александр Колев.

Другий гол петрівці «привезли» самі собі. У своїх володіннях Кліщук та захисники затіяли авантюрне перепасування, болгари перехопили м’яч, і Лазар Марін вивів на завершальний удар Георгія Русева. Перед самою перервою «Інгулець» зусиллями Івана Головкіна скоротив різницю у рахунку. У чужій штрафній 21-річний уродженець Донецька холоднокровно розібрався із суперниками. Але продовження не було. Хоча у другому таймі не найкраще виглядали і другі номери «армійців».

«Комплектація складу продовжується, – сказав після матчу головний тренер «Інгульця» Сергій Лавриненко. – Ми хочемо посилити всі позиції, щоби створити максимальну конкуренцію. Особливо це стосується лінії нападу. Команда мало створює, а ще менше забиває. Нам не вистачає бомбардира. Ми можемо налагодити якість гри в обороні та у перехідних фазах, але не навчити футболіста забивати. Тут потрібний особливий дар. Не виключаю, що після закінчення зборів хтось може покинути нашу команду. Зараз «Інгулець» перебуває у ситуації, що кожна гра – фінальна. На розкачку часу немає. Необхідно налаштовуватись найсерйознішим чином і брати очки, починаючи з першого матчу проти «Динамо».

У планах петровців ще шість контрольних матчів. 3 лютого їх спаринг-партнером буде сербська команда «Чукарічкі», 7-го – грузинська «Діла», 10-го – польська «Медзь», 13-го – казахстанська «Астана», 16-го – наш «Кривбас» і 18-го – польський «Відзев» із Хожува.