Ліга чемпіонівФутбол

Справедливо, але замало

«ПСЖ» – «Реал». Переможний удар Кіліана Мбаппе. Фото GettyImages

«ПСЖ» мав усі можливості обіграти «ніякий» «Реал» з більш крупним рахунком. До першої частини протистояння, яке багато хто називає достроковим фіналом, суперники підійшли у всеозброєнні.

Читати цю статтю на русском языке

ПСЖ (Паріж, Франція) – Реал (Мадрід, Іспанія) – 1:0 (0:0).

Гол: Мбаппе, 90+4.
На 62-й хвилині Мессі не реалізував пенальті (воротар).
ПСЖ: Доннарумма, Хакімі, МАРКІНЬОС, Кімпембе, Нуну Мендеш, Паредес, Даніло Перейра (Гує, 87), Верратті, Мессі, Мбаппе, Ді Марія (Неймар, 72).
Реал: Куртуа, Карвахаль (Лукас Васкес, 72), Мілітао, Алаба, Ф.Менді, Каземіро, Кроос, Модріч (Вальверде, 82), Асенсіо (Гоіс, 72), Вінісіус Жуніор (Е.Азар, 82), БЕНЗЕМА (Бейл, 87).
Попередження: Казаміро, 37, Верратті, 40, Мілітао, 51, Ф.Менді, 57, Даніло Перейра, 62, Кімпембе, 83, Гоіс, 83, Паредес, 90.
Суддя: Орсато (Італія).
15 лютого. Париж. «Парк де Пренс». 47 443.
Матч-відповідь – 9 березня.

У «Реала» встигли повернутися до строю Менді та Бензема, у «ПСЖ» – Неймар (він, щоправда, сам попросив Почеттіно не ставити його в «основу» – мовляв, ще повністю не готовий). Тому з кадрового боку все було готове до свята футболу. На жаль, свято вдалося лише наполовину – французьку половину. Сказати, що «Реал» розчарував – значить, нічого не сказати. Навіть не згадаю, коли «бланкос» показували такий бляклий «автобусний» футбол. Гості абсолютно відмовилися від навіть середнього пресингу і щільно зімкнутими рядами зустрічали суперників вже на підступах до своїй штрафній. У контратаки вибиралися зі страшним скрипом і великим небажанням, так що найнепотрібними гравцями матчу стали Доннарумма і Бензема, які зустрічалися з м’ячем у великі свята.

Деякі показники мадридців просто жахають: жодного отбора та перехоплення на чужій половині поля, лише три удари по воротах (всі повз), всього дев’ять передач у штрафну та сім дотиків м’яча у цій самій штрафній. Зрозуміло, що нульова нічия в Парижі була для «вершкових» хорошим результатом, але так відверто на неї грати – ганьба для такого клубу, як «Реал».

Для парижан така боягузлива тактика апріорі грізного суперника стала сюрпризом. Хвилин 15 вони обережнічали в очікуванні якогось подвоха. А усвідомивши, що це не стартова пастка, що так буде постійно, всерйоз навалилися і сміливо почали користуватись повною свободою подходів до чужої штрафної. У першому таймі, щоправда, справжній гольовий момент був тільки один – на 19-й хвилині Мбаппе не зміг виграти дуель у Куртуа. Але постійний тиск теж робив свою справу, вимотуючи працюючу з великим навантаженням оборону гостей.

І після перерви «спека» біля воріт «Реала» помітно посилилася. Куртуа блискуче відбив удар Мбаппе з 10 метрів, потім, виправляючи свою ж помилку на виході, впорався з пострілом Мендеша. А під кінець ігрової години «ПСЖ» отримав найкращий шанс забити. Карвахаль у своїй штрафній зупинив Мбаппе підніжкою, проте Куртуа знову блиснув, діставши в лівому кутку удар Мессі з «точки». Гра продовжилася в тому ж ключі, але явно назрівавший гол все ніяк не міг «дозріти». І коли вже згадалася відома фраза «не шукайте справедливості у футболі», справедливість таки перемогла. Мбаппе, отримавши зліва у штрафній пас п’ятою від Неймара, створив шедевр. Він спритно проскочив між Васкесом і Мілітао і з кута воротарської хльостко пробив Куртуа «в домик».

Карло Анчелотті, головний тренер «Реала»: «В обороні ми провели цей матч добре, але не були досить агресивними. Чого нам не вистачило, то це контролю м’яча. Ми надто дорого платили за вихід із-під тиску на своїй половині поля, який позначав своїм пресингом «ПСЖ». Саме тому ми не мали достатньо гольових моментів. Пояснити цю поразку просто – ми не працювали з м’ячем так, як планували».

Маурісіо Почеттіно, головний тренер «ПСЖ»: «Ми чинили тиск на півзахист «Реала», не даючи йому розвивати атаки. Всі зусилля зосередили саме на цій зоні, оскільки такий підхід дозволяв нам забирати м’яч у вищих позиціях. Спробували контролювати гру протягом усіх 90 хвилин і при цьому не втрачати великої кількості гольових моментів. Вважаю, що ми зіграли неймовірно».

Юрій ОКУНЬ

Цифри і факти

• Карім Бензема повторив два рекорди Ліги чемпіонів: Тьєррі Анрі за кількістю матчів гравця з Франції – 140 і Кріштіану Роналдо за кількістю виходів у стартовому складі «Реала» – 100. Ліонель Мессі вперше не забив «Реалу» з «точки», за «Барсу» він реалізував шість пенальті із шести.
  • «ПСЖ» і «Реал» зіграли між собою 11-й матч у єврокубках: +4=3–4, м’ячі – 15:13.