Футбол

Стрільба четвірками

«Динамо» – «Кайрат». Казахстанцям забивали навіть захисники – свій перший гол на зборах оформив Олександр Сирота. Фото сайту ФК «Динамо»

Минулого четверга кияни на мажорній ноті завершили програму другого збору, розгромивши боснійський «Широкі Брієг».

Читати цю статтю на русском языке

1. Динамо – Широкі Брієг
  2. Динамо – Інджія
  3. Динамо – Кайрат

Динамо – Широкі Брієг – 4:1.

Голи: 1:0 Шапаренко, 16 (з пенальті), 2:0 Гармаш, 35, 3:0 Ванат, 47, 3:1 Мужан, 69 (з пенальті), 4:1 Шапаренко, 81.
Динамо: Бущан, Тимчик, Забарний, Сирота, Дубінчак, Шапаренко, Гармаш, Антюх, Де Пена, Вербич, Кулач. 2-й тайм: Д.Бойко (Моргун, 82), Кендзьора, Боль, Бражко, Караваєв, Сидорчук, Шапаренко (Шкурін, 82), В.Циганков, Буяльський, Вітіньо, Ванат.

«Біло-блакитні» повністю контролювали події у матчі, періодично «вибухали», і майже кожен спалах їхньої активності призводив до голу. Самі ж кияни пропустили із необов’язкового пенальті. Суперник у штрафній вискочив з-за спини Боля, і молодому центрбеку не вистачило досвіду, щоб упоратися з загрозою без зайвих рухів.

Одразу після матчу динамівці вирушили до Києва, а вже у неділю повернулись до Туреччини. На заключний збір, який триватиме до 22 лютого, Луческу взяв 28 футболістів. Воротарі: Бущан, Д.Бойко, Нещерет, Моргун; захисники: Д.Попов, Бурда, Тимчик, Кендзьора, Сирота, Дубінчак, Забарний, Караваєв, Боль; півзахисники: Сидорчук, Андрієвський, Вербич, Де Пена, В.Циганков, Гармаш, Вітіньо, Буяльський, Антюх, Бражко, Яцик; нападники: Кулач, Бєсєдін, Шкурін, Вл.Ванат.

У цьому списку відсутні троє гравців, які брали участь у першому турецькому зборі. Шепелєв отримав травму литкового м’яза і проходитиме курс відновлення на клубній базі. А Шапаренко та Вівчаренко напередодні вильоту склали позитивні тести на коронавірус та залишились у Києві на самоізоляції. Натомість повернулися до строю після травм Нещерет та Андрієвський. Також привертає увагу присутність капітана юнацької команди «Динамо» Олександра Яцика.

У рамках заключного збору підопічні Луческу мають провести п’ять спарингів, перший із яких вони зіграли вже в день прильоту. Суперником став лідер другого сербського дивізіону «Інджія». Кияни грали з позиції сили та здобули крупну перемогу.

Динамо – Інджія – 4:0.

Голи: Вербич, 33, Де Пена, 44, Ванат, 57, Буяльський, 85.
Динамо: Д.Бойко (Бущан, 66), Тимчик (Кендзьора, 66), Забарний (Бражко, 76), Боль (Сирота, 66), Дубінчак (Караваєв, 66), Сидорчук, Гармаш (Яцик, 66), Антюх (В.Циганков, 46), Де Пена (Буяльський, 66), Вербич (Кулач, 66), Вл.Ванат (Шкурін, 66).

Серби вперто чинили опір, особливо в першому таймі. Відкрити рахунок динамівцям вдалося лише після півгодини гри зусиллями Вербича. Потім Де Пена забив «у роздягальню». Ну, а вирішальним став м’яч Ваната у дебюті другої половини. Молодий форвард «прошив» воротаря майже з нульового кута.

У вівторок кияни провели «товарняк» з казахстанським «Кайратом» і знову «відвантажили» супернику чотири м’ячі без відповіді.

Динамо – Кайрат – 4:0

Голи: Касабулат, 7 (автогол), Сирота, 63, В.Циганков, 74, Кулач, 85.
Динамо: Бущан (Д.Бойко, 73), Кендзьора, Забарний, Сирота (Д.Попов, 86), Караваєв (Дубінчак, 65), Андрієвський (Сидорчук, 46), Гармаш (Яцик, 65), В.Циганков (Антюх, 75), Буяльський (Кулач, 81), Вітіньо (Де Пена, 65), Вл.Ванат (Шкурін, 73).

Кияни швидко повели у рахунку завдяки автоголу: захисник «Кайрата» зрізав м’яч у свої ворота після прострілу Андрієвського. Але в цілому перший тайм пройшов у рівній боротьбі та навіть із невеликою перевагою алматинців у володінні м’ячем. Після перерви чемпіони України грали сильніше. Як підсумок, за останні півгодини м’яч ще тричі побував у воротах «Кайрата». У третьому спарингу кряду динамівці відзначилися чотирма голами – похвальна стабільність! Ще одним приємним моментом стало повернення на поле залікувавшого травму Дениса Попова, який зіграв уперше за півроку.

Ввечері у четвер кияни зіграли з віце-чемпіоном Латвії ФК «Валмієра».