ІншіФутзал

То пусто, то густо

Сербія – Україна. Свій гол Ігор Чернявський відзначив ефектним сальто. Фото сайту УЄФА

Програвши перший матч групового турніру ЄВРО-2022 голландцям, в другому поєдинку збірна України розгромила Сербію. Ситуація, як у бородатому анекдоті: виделки знайшлися, але осад залишився.

Читати цю статтю на русском языке

Проти сербів підопічні Олександра Косенка зіграли просто ідеально. І в обороні повний лад, і в нападі все було в ажурі. Підсумковий рахунок каже сам за себе – 6:1. Збірна України залишилася у грі, хоча могла й покінчити з дилемою виходу з групи. Як ми примудрилися програти голландцям, просто не вкладається в голові.

Вирішальним став заключний тур, що відбувся у четвер. Коли цей номер «Спорт-арени» вийде до друку, ми вже знатимемо, як українці зіграли з Португалією, а Нідерланди – із Сербією. Навіть якщо в Амстердамі виграли голландці, перемога в Гронінгені над чинними чемпіонами світу та Європи дасть нам перепустку у плей-оф (за рівності очок у двох збірних насамперед враховуються особисті зустрічі, а у трьох – найкраща різниця забитих та пропущених м’ячів у поєдинках між конкурентами). За такого розкладу українці перші, а португальці – другі. Існують й інші варіанти, але навіщо гадати, коли все вже відомо?

Ох, як же не хочеться, щоб наша перемога над Сербією виявилася пірровою! У тактичному плані це була найкраща гра збірної України за останні роки. І це при тому, що ми зіграли у дві четвірки (через позитивний тест на Covid-19 за бортом залишився цілий квартет – Журба, Педяш, Разуванов та Радевич). Суперники майже вдвічі перевершили нас за кількістю ударів та влучень у створ воріт (відповідно 52/21 проти 30/13). Але найголовніші цифри – ті, що на табло, намалювали українці. До речі, за різницею м’ячів (+5) ми повторили свої найбільші перемоги у фінальних турнірах чемпіонатів континенту (на ЧЄ-2001 «синьо-жовті» розгромили 5:0 Хорватію та 8:3 – Польщу).

Дебют матчу із Сербією став для нашої команди копією поєдинку з Нідерландами. Українці знову забили швидкий гол, і знову це зробив Михайло Зварич. Різниця лише у часі. У грі з голландцями універсал «Продексіма» відзначився на 52-й секунді, із сербами – на 18 секунд пізніше. Отримавши вивірений пас від свого одноклубника Петра Шотурми, Зварич зблизька розстріляв Неманью Момчіловіча.

Крім того, що до перерви підопічні Косенка і цього разу не пропустили, більше аналогій із першим матчем не було. Більше того – на відпочинок вони пішли фактично з перемогою у кишені. На 6-й хвилині нам підсобили самі серби. Ярослав Лебідь зробив силовий простріл з ауту, і Крістіян Васіч зрізав м’яч у свої ворота. На 15-й ми забили третій гол – далекий постріл Лебідя підкоригував Данило Абакшин. А за 48 секунд до закінчення тайму Лебідь відзначився третім асистом. З кутового він покотив м’яч назад, і його партнер із «ХІТу» Ігор Чернявський як із гармати зарядив з 18 метрів – 4:0.

Після перерви підопічні Деяна Маєса тужилися, намагаючись хоч щось вичавити біля наших воріт, але пробити оборону збірної України на чолі з Кирилом Ципуном змогли лише раз – за хвилину до фінальної сирени, коли «горіли» 0:6. П’ятий гол українців став результатом стрімкої багатоходової комбінації, у заключній фазі якої Ігор Корсун вивів на забійну позицію Зварича (це був другий у матчі та третій на турнірі результативний удар херсонського «мельника»). А потім відзначився й сам Корсун. Вийшло з другої спроби. На 39-й хвилині він з центру майданчика поодинці втік на порожні ворота і… промахнувся! А за кілька секунд потрапив ледь не з 40 метрів, точно пробивши через всю «поляну» – суперники на той час грали з п’ятим польовим. Гол престижу Драгана Томіча, забитий після розіграшу кутового, вже нічого не вирішував.

«Ми зіграли дуже погано. Намагалися щось змінити у другому таймі, але сьогодні українці були кращими за нас і заслужено перемогли», – визнав свою поразку головний тренер збірної Сербії Деян Маєс.

«Ми були надто напружені у матчі з голландцями. Сьогодні зіграли значно впевненіше. Не можу сказати, що ми «підняли» нашу гру. Насамперед хлопці були сильні морально і зуміли вибратися зі своєї шкаралупи, – сказав головний тренер збірної України Олександр Косенко і додав: – Але Нідерланди, як і раніше, не йдуть з голови…»

А днем раніше в Екстра-лізі було зіграно перенесений матч 17-го туру. У Хмельницькому зійшлися аутсайдери – «Сокіл» Романа Ковальчика та «Суми» Ярослава Песоцького. Зустріч конкурентів за восьму путівку до плей-оф завершилася миром. Господарі першими досягли успіху, гості моментально відповіли трьома голами протягом трьох хвилин, а ось утримати переможний рахунок не змогли. «Соколи» відігралися, їхній воротар Богдан Бабенко відбив дабл-пенальті у виконанні Віталія Катериніна, але похвали від свого тренера не дочекалися. «Зіграли препаршиво», – констатував Ковальчик.

Для «Сум» ця нічия стала першою в нинішньому чемпіонаті, а «соколи» упустили можливість наздогнати сусіда за турнірною «клітиною».