«Заря» – «Шахтер». Заури Махарадзе парирует удар Николая Матвиенко. Богдан Михайличенко (в центре) выстрелит лучше. Фото сайта ФК «Шахтер»

Зоря (Луганськ) – Шахтар (Донецьк) – 1: 0 (0: 0).

Зоря: Махарадзе, Тимчик, ВЕРНИДУБ, Чеберко, Михайличенко, Іванисеня, Юрченко, Ледньов (Цвек, 46), Кочергін, Хомченовський (Громов, 49), Кабан (Перович, 88).
Шахтар: Трубін, Додо, КРИВЦОВ, Хочолава, Матвієнко, Майкон, Алан Патрік (Сікан, 87), Марлос (Тете, 67), Тайсон, Коноплянка (В.Коваленко, 67), Жуніор Мораеш.
Попередження: Іванисеня, 14, Кочергін, 35, Цвек, 59, Жуніор Мораеш, 52, Михайличенко, 75.
Суддя: Абдула (Харків).
15 березня. Запоріжжя. «Славутич-Арена». Без глядачів.

Ігор Родіонов із Запоріжжя

З інтервалом у три дні ми побачили два різних «Шахтаря». Майже ідеальний у Вольфсбурзі та апатичний – у Запоріжжі. Причини подібної метаморфози не змінилися з тих самих пір, як придумали єврокубки: у футболістів було мало часу на відпочинок та підготовку. Це найголовніше. Є також важливі обставини, зокрема – слабка мотивація при наявній різниці в очках, відсутність через травму системоутворюючого гравця на прізвище Ісмаїлі, а також команда на ім’я «Зоря». Підопічні Віктора Скрипника чудово підготувалися до гри. Вони врахували практично всі деталі, у тому числі нестійкий психологічний стан суперника, використовували сприятливий момент та перевершили «Шахтар» у бажанні виграти.

Судячи з усього, Луїшу Каштру не вдалося запалити своїх вихованців. «Гірники» грали академічно та намагалися «вирулити» на класі. Взагалі-то, й в розібраному стані вони могли відвезти зі «Славутич-Арени» очки, які вже можуть роздавати на благодійність – моменти для цього були. Але коли ноги погано біжать, а голова забита іншими думками, і до того ж тебе пресує натхненний суперник, футбольний бог робить правильний вибір.

На відміну від чемпіонів, які під тремтячим в Запоріжжі сніжком страждали колективним нападом мігрені, претенденти на «срібло» грали та викладалися на повну котушку. Загін Скрипника навіть не помітив втрати двох важливих бійців – через пошкодження достроково покинули поле Ледньов та Хомченовський. Цвек та Громов, які їх замінили, доклали максимум зусиль та старань, щоб команда не відчула змін.

Луганчанам вдалося нав’язати «Шахтарю» свої ідеї та гру. З огляду на прихильний настрій «гірників», зробити це було не складно. Правда, у першому таймі особливої переваги «Зоря» не добилася. Єдиний до перерви гострий момент у донецьких воріт «чорні коти» створили наприкінці чверті години – Трубін парирував удар Юрченка в упор. Не особливо погрожували й футболісти «Шахтаря». Махарадзе впорався з пострілом Коноплянки, а коли на 21-й хвилині голкіпер «Зорі» піймав «повітря» на виході, його почергово пробачили Кривцов, Матвієнко та Мораес.

Розмірене одноманітність першого тайму відразу після перерви порушили «гірники». Серйозну атаку з близької відстані завершував Алан Патрік – Махарадзе продемонстрував відмінну реакцію. Ще кращий момент був у Громова, який на 51-й хвилині з лінії воротарської без перешкод головою замикав м’який навіс Кабаєва. Здавалося, що крім сітки м’ячу подітися просто нікуди, але він пролетів над хрестовиною.

Дуже скоро спалах активності «Шахтаря» зійшов нанівець. Флангові гравці – Додо та Матвієнко, який діяв на лівій бровці Ісмаїлі, вкрай рідко бігли вперед, Майкон та Алан Патрік програли Іванисені та Юрченку середину поля, Тайсон, Марлос та Коноплянка як ніби вперше зустрілися, а в захисті з’явилися великі пробоїни. До пори до часу юний Трубін підчищав огріхи та воротар «Шахтаря» не встояли. На 84-й хвилині Юрченко подав корнер, Хочолава головою виніс м’яч в район «крапки», звідки з «двійничка» Михайличенко чарівно вистрілив під поперечину. Тут не тільки Трубін, а й три Буффона були б безсилі – 1:0.

Через п’ять хвилин Громов міг закріпити успіх «Зорі». З десяти метрів нападник луганчан бив по порожніх воротах, але на самій «стрічці» Трубіна підстрахував Матвієнко. А вже у наступній атаці шанс врятувати гру упустив Майкон, якого на ударну позицію вивів Тайсон. Опорний хав «Шахтаря» злегка недокрутив м’яч – поруч зі штангою. Фінальний свисток «гірники» зустріли без емоцій. Вони краще нашого з вами розуміли, що зіграли погано і що «Зоря» більше заслуговувала на перемогу. Жуніор Мораес навіть обійняв Михайличенка – свого колишнього партнера по «Динамо» та нинішнього кривдника.

Луїш Каштру, головний тренер «Шахтаря»: «У четвер ми провели важкий матч у Німеччині, дуже втомилися, і сьогодні команда була не в кращих кондиціях. У той же час це не применшує заслуги «Зорі». Наш суперник відмінно себе показав протягом всього поєдинку. Вітаю Скрипника та його футболістів».

Віктор Скрипник, головний тренер «Зорі»: «Ми раді, що виграли у «Шахтаря». Не кожен раз поб’єш цю команду. Сьогодні нам посміхнулося щастя обіграти таку команду, як «Шахтар», якій восени ми двічі поступилися при хорошій грі. Ця перемога додає нам впевненості та вся боротьба ще попереду. А зараз, думаю, потрібно зробити паузу. Давайте заспокоїмося, а потім разом з вболівальниками награємося у футбол».

Цифри і факти

• «Зоря» перервала три свої антисерії у протистоянні з «Шахтарем» в УПЛ – програшну з восьми ігор, безвиграшну з дев’яти та пропускну із сімнадцяти. Луганчани виграли на «Славутич-Арені» три матчі поспіль із загальним рахунком 4:0. «Шахтар» зазнав другу поразку в цьому році на чужому полі та знову 0:1 (так було в Полтаві).