ІншіФутзал

Два не танцюють та мить в Харкові

«Сокол» – «ХИТ». Кто кого держит? Фото сайта sokil.km.ua

Всі команди, хто програв, в турі забили по два м’ячі, а долю одного нічийного матчу вирішив гол, забитий за 0,7 секунди до фінального свистка.

Читати цю статтю на русском языке

Дивовижний домашній камбек «Viva Cup» в поєдинку з «Енергією» почався з масової бійки, яку спровокував голкіпер львів’ян Назарій Войтович. Коли грати залишалося всього 17 секунд, господарі заробили кутовий. З рішенням арбітра Войтович не погодився і став відбирати м’яч у Владислава Васильєва, який готувався подавати корнер. Той, зрозуміло, м’яч не віддавав, слово за слово, і за воротами «Енергії» гравці обох команд у повних складах, включаючи персонал, гарненько потягали один одного за грудки.

Підсумком розборок стали дві червоні картки – по одній на брата. Призвідник Войтович і харків’янин Тарас Рибак, який виявив надмірну активність, покинули майданчик і повну драматизму фінальну сцену оглядали «з-за кутка».

Місце в «рамці» львівських воріт зайняв Ярослав Морикішка, підопічні Романа Перадзе пішли на вирішальний штурм, але їх атака захлинулася. Гості відбили м’яч за центральну лінію, до сирени залишалося два клацання секундоміра, і як харків’янам вдалося організувати другу хвилю, просто диву даєшся. Васильєв не дивлячись, з розвороту, зробив пас вліво Дмитру Бондарю, а той покотив м’яч у район 10-метрової позначки Денису Овсянникову, що набігав. Удар 36-річного ветерана виявився точним – 2:2! «Вівакаповці» раділи так, ніби виграли чемпіонат країни. «Змастили кінцівку. Залишився гіркий осад. Не стільки від рахунку, скільки від непотрібних емоцій», – сумно констатував наставник «Енергії» Валерій Легчанов.

У двох парах програли ті, хто забивав першим. У Хмельницькому «Сокіл» Романа Ковальчика до 7-й хвилині вигравав у «ХІТа» Олега Лук’яненка 2:0, а на перерву команди пішли за рахунку 2:4. Героєм відрізка став капітан киян Сергій Журба. Спочатку він сам пробив в ближню «дев’ятку», потім асистував Олександру Педяшу, який красивим ударом з льоту засмутив свою колишню команду. Буквально за хвилину Ярослав Лебідь за допомогою рикошету від руки Гуцуляка вивів «ХІТ» вперед, а на 19-й хвилині Олександр Школьний з пасу Педяша з ауту збільшив перевагу «кабельників». Сценарій жорсткого і обоюдогострого матчу припускав продовження перестрілки в другому таймі, але голів більше не було.

Цілих 15 хвилин у себе в Херсоні підопічні Дмитра Бербенцева не могли розкрити оборону «Сум». Більш того, після удару Олександра Сметаненка «Продексім» програвав 0:1. А потім пішло-поїхало як по маслу – з інтервалом в 12 секунд «мельники» забили два голи і перевернули рахунок. Максим Бессалов відгукнувся на поздовжній пас Клаудіньї, і тут же Микола Микитюк потужно вистрілив з середньої дистанції. Далі херсонці методично добили команду Ярослава Песоцького.

Майже відігрався в Івано-Франківську «Де Трейдинг». Хлопці Олександра Хурсова друкували м’ячі у ворота «Урагана» ще швидше «Продексіма» в грі з «Сумами». Між голами Павла Скубченка та Віталія Катеринина пройшло всього дев’ять секунд. Однак втримати нічию з чемпіоном аутсайдеру не вдалося. Микола Грицина знову вивів «драконів» вперед, а удар Марка Щербака, що послідкував незабаром, прийшовся в стійку воріт господарів. «Де Трейдинг» як і раніше залишається єдиною в лізі командою, на рахунку якої немає очок.

А у неділю все футзальне співтовариство спостерігало за розв’язкою литовського мундіалю, який пройшов без збірної України. У фінальному поєдинку на паркеті «Жальгіріс Арени» в Каунасі збірна Португалії повалила з престолу Аргентину і стала четвертим в історії футзалу чемпіоном світу. Раніше цим титулом володіли лише три команди: Бразилія – п’ять разів (1989, 1992, 1996, 2008, 2012), Іспанія – двічі (2000, 2004) і Аргентина (2016). Також португальці першими виграли чемпіонат світу в ранзі діючих чемпіонів Європи. Кращим гравцем дев’ятого за рахунком футзального мундіалю визнаний 36-річний капітан «обраних» Рікардіньйо.