ІншіФутзал

Два по вісім, три – по сім

«ХИТ» – «Viva Cup». «Кабельщик» Александр Школьный: «А ну, расступись!» Фото сайта ФК «ХИТ»

Перша поразка відкинула «Енергію» з першого місця на п’яте, «Кардинал» злетів на третю сходинку, Дмитро Калуков став першим в сезоні «самострільником», а бомбардирські перегони очолив Михайло Волянюк.

Читати цю статтю на русском языке

Центральний матч туру пройшов у Львові, де «Енергія» несподівано крупно програла «Урагану». При цьому підопічні Валерія Легчанова так і не зуміли забити. Хоча небезпечних моментів створили достатньо. Зокрема, Тарас Кузь та Андрій Цілик обстукали штанги воріт Романа Колтка, який в інших випадках «потягнув» всі удари господарів.

Непогано діяв і його львівський колега Ярослав Морикішка, але вже дуже влучно стріляли «дракони» Максима Павленка. Хороша реалізація і стала запорукою успіху «Урагану». Два перших голи гості забили після розіграшу кутових. Роман Кордоба потужно пробив з 15 метрів, а ось другий корнер чемпіони країни виконали, як у великому футболі: Артем Фаренюк головою замкнув подачу Руслана Шеремети. А коли на 33-й хвилині Віталій Радевич реалізував вихід один на один, стало ясно, що «Енергії» вже не відігратися. Проте Легчанов ризикнув і випустив п’ятого польового. Закінчилося це четвертим голом у порожні львівські ворота. За 12 секунд до фінального свистка Назар Швед потрапив через весь майданчик.

Чотири м’ячі забили і віце-чемпіони, причому останній також на останніх секундах. У Сєвєродонецьку «Продексім» Дмитра Бербенцева обіграв «Де Трейдинг» завдяки ударам своїх літніх новачків і автоголу зоряного ветерана команди з Миколаївки. Рахунок з п’ятачка відкрив Тарас Королишин, а потім 36-річний Дмитро Калуков невдало виставив ногу, і рикошет дезорієнтував воротаря «Де Трейдинга» Олександра Кравця. До честі господарів, вони не опустили руки. Навіть після того, як в середині другого тайму Станіслав Моспан потроїв перевагу своєї команди. За чотири хвилини до кінця Віталій Катеринін «розмочив» рахунок, і підопічні Олександра Хурсова побігли на ворота Юрія Савенка з голкіпером-«ганялою». І нарвалися на четвертий гол, який Микола Микитюк забив за аналогією з «ураганівцем».

«ХІТ» у себе в Києві нарвався на сміливих харків’ян з «Viva Cup». «Кабельники» не очікували від суперника такої прудкості та першими пропустили. Дмитро Бондар вдало зіграв на перехопленні та відправив м’яч під дальню штангу воріт Олександра Сіріцького, який змінив у «рамці» травмованого Максима Лисенка. Зазвичай, «кабельники» відігралися дуже швидко. Вже за хвилину після удару Ярослава Лебідя раніше всіх на підборі виявився капітан «ХІТа» Сергій Журба. На перерву суперники пішли за рахунку 1:1, а в дебюті другого тайму ще раз обмінялися голами (тепер у зворотному порядку), а далі забивали лише кияни. І вже за усталеною в четвертому турі традицією, останній м’яч влетів у ворота на останній хвилині.

Винесений на вівторок поєдинок в Сумах також завершився з великим рахунком, але тут боротьби не було. «Кардинали» Олександра Бондаря домінували протягом усієї гри та сім раз вразили хазяйські ворота. По дублю оформили Володимир Кручок і Михайло Волянюк, який одноосібно очолив бомбардирські перегони.

Перед антрактом на матчі збірної в турнірній таблиці встановилося двовладдя. По вісім очок набрали «Ураган» і «ХІТ». Далі йдуть три команди, в активі яких на один бал менше.

Ігор БАЛАНЧИВ

Косенко проти Лупу

У рамках підготовки до фінального турніру ЧЄ-2022, який пройде з 19 січня по 6 лютого в Нідерландах, збірна України проведе два спаринги з Румунією. Матчі відбудуться 25 і 26 вересня на паркеті Multisport Hall Bistrita в Бистриці. На поєдинки з командою Роберта Лупу головний тренер нашої збірної Олександр Косенко викликав 15 гравців.

Воротарі: Кирило Ципун, Юрій Савенко (обидва – «Продексім»), Назарій-Зеновій Войтович («Енергія»); універсали: Сергій Малишко, Михайло Зварич, Микола Микитюк (всі – «Продексім»), Олександр Педяш, Ярослав Лебідь, Євген Сірий, Ігор Чернявський, Сергій Журба (всі – «ХІТ»), Даниїл Абакшин, Артем Фаренюк, Віталій Радевич (всі – «Ураган»), Андрій Цілик («Енергія»).

До Румунії підопічні Косенка відправляться з Ужгорода, де в період з 22 по 24 вересня проведуть тренувальний збір.