НХЛХокей

Дванадцятий млинець

Райан Донато (в белом) забрасывает первую шайбу «Сиэтла» в НХЛ. Фото GettyImages

«Калгарі» не може виграти стартовий матч сезону з 2009 року. Неприємну для «Вогників» традицію продовжили їхні сусіди з «Едмонтона». «Битва за Альберту», як прийнято називати протистояння цих команд, завершилася на користь «Ойлерс» – 5:2. Найбільше постарався лідер «Нафтовиків» Коннор Макдевід, який оформив свій десятий хет-трик в кар’єрі.

Читати цю статтю на русском языке

«Калгарі» не перемагає в стартовому матчі сезону вже дванадцятий рік поспіль. Це найдовша діюча серія з чотирьох основних спортивних ліг Північної Америки. Якщо восени 2022-го канадці знову не зможуть перемогти, то повторять антирекорд, що належить клубу НБА «Мемфіс Гріззліс» (13 матчів без перемог на старті в період з 2001-го по 2013 рік) і команді з американського футболу «Клівленд Браунс» (2005-17). Остання стартова вікторія «Флеймс» датована 1 жовтня 2009 року, коли представник провінції Альберта на своєму льоду здолав «Ванкувер» 5:3.

З «бублика» почалася історія виступів в НХЛ команди з Сіетла. Свій дебютний поєдинок «Кракен» проводив у Вегасі. Господарі підготувалися ґрунтовно, влаштувавши перед матчем справжнє шоу. Лицар в золотисто-чорних обладунках здолав віртуального Кракена. Подібний хід справив враження не тільки на вболівальників, а й на хокеїстів. «Вегас» дуже швидко продемонстрував свою силу, відкривши рахунок на 3-й хвилині матчу, а в середині другого періоду «Лицарі» були попереду вже 3:0. Але гостям вдалося повернутися до гри. Першу шайбу «Сіетла» в НХЛ закинув Райан Донато і назавжди вписав своє ім’я в історію клубу. Через хвилину «Кракен» скоротив відставання до мінімуму, а в третьому періоді й зовсім зрівняв рахунок. Ось тільки виграти поєдинок або принаймні дотягти до овертайму і, тим самим, набрати перші в лізі очки гостям завадили судді. Вони відверто закрили очі на рух коником у виконанні Чандлера Стівенсона, після якого шайба влетіла у ворота Філіпа Грабауера. Момент більше нагадував футбол, ніж хокей. Навіть переглянувши кілька разів відеоповтор, рефері прийняли рішення зачитати шайбу, трактувавши рух ногою хокеїста як ненавмисний. Як виявилося, цей «рикошет» став вирішальним у матчі.

Своє «Сіетл» надолужив через два дні в Нешвіллі. І знову підопічним Дейва Гекстола довелося проявити характер. Гості пропустили в дебюті першої 20-хвилинки, але ще до перерви вийшли вперед – 2:1. Обидва рази команді вдалося розіграти зайвого. Вирішальними стали останні півтори хвилини основного часу. За рахунку 3:2 на користь «Кракена» господарі пішли ва-банк, замінивши воротаря на шостого польового гравця. Ризик себе не виправдав, і Брендон Танєв відправив четверту шайбу в порожні ворота. Вона виявилася переможною, оскільки через 40 секунд форвард «Предаторз» Мікаель Гранлунд скоротив відставання до мінімуму.

Виїзне турне дебютанта закінчиться матчем з «Нью-Джерсі». Вперше домашній поєдинок «Кракен» проведе 24 жовтня проти «Ванкувера». Для уболівальників Сіетла це буде справжнє свято, адже останній раз професійна хокейна команда в місті грала в 1975 році, коли «Тотеми» виступали в Центральній хокейній лізі.

Володимир ХОМИЧ

Цифри і факти

• Форвард «Піттсбурга» Дентон Гейнен відкрив рахунок в поєдинку з «Тампою» (6:2) і голам нового сезону.
  • Друга шайба Олександра Овечкіна у ворота «Рейнджерс» стала для хокеїста 732-й в кар’єрі. Росіянин піднявся на п’яту сходинку в списку бомбардирів ліги за всю історію, обігнавши Марселя Діонна (731 шайба). Вище знаходяться тільки Бретт Галл (741), Яромир Ягр (766), Горді Хоу (801) і Вейн Грецкі (894).
  • Наставник «Коламбуса» Бред Ларсен виграв тренерський дебют у свого колеги з «Аризони» Андре Туруньї (8:2). Це 11-й в історії випадок, коли в одному матчі обома командами керували нові тренери. Попередній раз, 5 жовтня 2005 року, зійшлися «дебютанти» Ренді Карлайл з «Анагайми» і Трент Яуні з «Чикаго».
  • Нападник «Детройта» Тайлер Бертуцци оформив покер в матчі з «Тампою» (6:7 ОТ). Він став другим в цьому столітті гравцем, який закинув чотири шайби в стартовому поєдинку сезону. У жовтні 2016-го подібне зробив форвард «Торонто» Остон Метьюс в грі з «Оттавою» (4:5 ОТ).
  • Капітан «Лос-Анджелеса» Анже Копітар в матчі з «Вегасом» (6:2) за системою «гол+пас» набрав п’ять очок (3+2). За останні 54 роки він став 12-м гравцем з подібним показником, а рекорд належить хокеїстові «Піттсбурга» Кевіну Стівенсу, який в 1990-му назбирав шість пунктів.