ІншіФутзал

Дзеркало та одноманітність

Испания – Украина. Главным забивалой в команде Феде Видаля стал Серхио Лозано, на счету которого три гола. Фото сайта rfef.es

«Сокіл» здобув першу в сезоні перемогу, «ХІТ» зазнав першої поразки, а збірна України двічі поступилася Іспанії. У минулому турі зафіксовано два варіанти рахунку, і обидва – у дзеркальному відображенні: у Херсоні було 4:2, у Сумах – 2:4. Те саме повторилося в Івано-Франківську та Рівному – відповідно 2:3 та 3:2. Цікаво, не знаходите?

Читати цю статтю на русском языке

Цікавим вийшло й наповнення. Непереможний досі «ХІТ» у гостьовому матчі з «Продексімом» почав за здоров’я. Вже у дебюті Сергій Журба вивів на порожні ворота Олександра Педяша – 0:1. Нещасливою для киян стала 13-та хвилина. Відправлений до «партера» Максим Бессалов ухитрився зробити пас Клаудіньо, і бразилець зрівняв рахунок. А тільки-но почався другий тайм, як «мельники» вийшли вперед. З кутового, якого, швидше за все, не було, Клаудіньо покотив м’яч під гарматний постріл Миколі Микитюку – 2:1. Тепер наздоганяти довелося киянам. Погоня увінчалася успіхом на 31-й хвилині. Орест Боргун із «м’ясом» вирвав м’яч у Даніеля Де Рози та асистував Ярославу Лебідю. На цьому патрони у підопічних Олега Лисенка закінчилися, а у його херсонського колеги Дмитра Бербенцева залишилися ще два: Клаудіньо з благословення Кирила Ципуна чарівним ударом у ближню «дев’ятку» оформив дубль, а Микола Білоцерківець використав передачу Дмитра Сорокіна та зняв усі питання.

Матч у Сумах розпочався із двох «самострілів». Через півтори хвилини після стартового свистка Роман Зеленський забив на користь «Де Трейдинга», а через 45 секунд гості відповіли господарям люб’язністю на люб’язність. Намагаючись перервати простріл Олександра Сметаненка, по своїх воротах ударив Олег Виставний – 1:1. Цей рахунок тримався до 26-ї хвилини, коли «Суми» вийшли вперед – Денис Зеленкевич реалізував вихід віч-на-віч, який йому організував Едуард Волков. На екваторі другого тайму гості з інтервалом у 40 секунд не використали два 10-метрові. Удар бразильця Лінекера парирував Євген Балухта, а Віталій Дзюба влучив у штангу. Благо для миколаївців першим на підборі був ще один бразильський новачок команди Жуніньо – 2:2. Той же Жуніньо забив третій гол, а на передостанній хвилині Виставний реабілітувався за свій «косяк» у дебюті, з центру майданчика точно пробивши по порожніх воротах господарів.

Сенсацію підніс аутсайдер із Хмельницького. І знову «соколи» Романа Ковальчика заклювали чемпіона. У матчі першого кола вони зіграли з «Ураганом» унічию вдома (4:4), а в Івано-Франківську взагалі виграли. І у цьому поєдинку не обійшлося без автоголу. На відміну від Михайла Грицини, який вивів «драконів» уперед, його старший брат Микола вліпив по своїх воротах найбезглуздішим чином. Голкіпер «Сокола» Богдан Бабенко закинув м’яч до чужого штрафного майданчика, воротар «Урагану» Тарас Левандовський необачно залишив свій пост, і отримав «парашут» від потилиці Миколи Грицини.

Завершальний матч туру між «Кардиналом» та «Енергією» відрізнявся від решти. По-перше, у Рівному обидві команди забивали після перерви. По-друге, всі господарські м’ячі вийшли «іменними» – Роман Горпинич оформив хет-трик. Причому перші два він вбив у ворота «Енергії» вже на першій хвилині другого тайму. На 10-й секунді Горпинич відкрив рахунок, отримавши пас з кутового від Олексія Фетька, а через 46 секунд подвоїв перевагу своєї команди після поздовжньої передачі Дмитра Скибчика. Третім помічником Горпинича на 30-й хвилині став Михайло Волянюк.

Буквально одразу ж підопічні Валерія Легчанова один гол відіграли. Після далекого удару Андрія Терляєва рикошет від ноги Фетька дезорієнтував юного голкіпера «Кардинала» Дмитра Дяченка. На 38-й хвилині Юрій Когут скоротив рахунок до мінімуму, а за вісім секунд до фінального свистка він міг принести «Енергії» нічию, але влучив у штангу…

А от у товариських матчах збірних України та Іспанії жодної різноманітності та цікавих сюжетних поворотів не було. Одна з найсильніших команд світу домінувала на своєму майданчику, жодного разу за 80 хвилин ігрового часу не дозволила нам забити та виграла обидва поєдинки з однаковим рахунком 3:0. Ми могли програти і більше, але на останньому рубежі блискучу реакцію демонстрували воротарі «Продексіма» – Кирило Ципун у першому матчі та Юрій Савенко у другому.

Підопічні Олександра Косенка діяли скуто, часто помилялися і більше ламали, ніж будували. Було видно, що ім’я та регалії іменитого суперника тиснуть на них. У Логроньо у нас по суті був один стовідсотковий момент – на 13-й хвилині Данило Абакшин не реалізував чистий вихід віч-на-віч. Наступного дня в Альбельда-де-Ірегуа шансів забити було трохи більше. Незадовго до перерви Артем Фаренюк буквально з метра влучив у штангу, а наприкінці матчу Микола Білоцерківець програв ближній бій Дідаку Плане. До речі, лише за останні чотири хвилини другого поєдинку наша збірна грала так, як уміє. Хлопці скинули з ніг важкі пута, непогано комбінували, м’яч у них тримався значно краще, і ударів по іспанських воротах було чимало.

Але знов-таки збірна України вкрай погано провела дебюти таймів. Зокрема, і в першому матчі, і в другому ми пропускали голи одразу після перерви – відповідно на 30-й та 11-й секундах. До старту чемпіонату Європи в Нідерландах, який пройде з 19 січня по 6 лютого наступного року, ще є час усунути недоліки, підтягнути якість і як слід награти склад. У грудні на українців чекають ще два спаринги – з Азербайджаном.