ІншіФутзал

Елітний шлях дебютанта

Счастливые «драконы» Максима Павленко. Фото сайта uragan.if.ua

Вигравши всі три матчі основного етапу Ліги чемпіонів із загальним рахунком 11:2, «Ураган» вийшов у еліт-раунд. Власне, для цього команді Максима Павленка знадобилося лише дві гри – на заключний поєдинок із румунським клубом «Юнайтед Галац» франківці вийшли вже з путівкою у кишені.

Читати цю статтю на русском языке

Першого суперника із сонячного Азербайджану «дракони» обіграли зі своїм улюбленим цього сезону рахунком 2:1 (дві перемоги з п’яти у нинішньому чемпіонаті вони здобули саме з таким результатом, ще один матч виграли з мінімальною перевагою 3:2). Гольовий доробок «Ураган» зробив до перерви. Руслан Шеремета вивів Назара Шведа на порожні ворота, а найкращий бомбардир команди Артем Фаренюк завершив класичну комбінацію з ауту, яку розпочав Роман Кордоба та продовжив Віталій Радевич – 2:0.

У другому таймі підопічні Павленка могли зміцнити свою перевагу, але з реалізацією справа звично не склалася. Зокрема, Данило Абакшин упустив кілька «верняків», а ще в один момент м’яч після його удару влучив у штангу. Як наслідок, «мельникам» довелося пережити нервову кінцівку.

На 30-й хвилині бразильський коуч «Араза» Алесіо замінив воротаря на п’ятого польового гравця, і цей хід виявився вдалим. Нахічеванці дуже швидко розіграли штучну більшість і Раміз Човдаров скоротив різницю в рахунку до мінімуму. Надалі забивати могли й ті, й інші, але більше голів не було, і на матч із «Лічені» франківці вийшли у відмінному настрої. Як, втім, й підопічні Шпенди Браїмі, які у поєдинку із десятьма голами перестріляли «Юнайтед Галац».

«Немовля» з Косова («Лічені» від народження всього рік з невеликим) «дракони» взяли «тепленьким» вже на 25-й секунді. Роман Колток жбурнув м’яч від своїх воріт до чужого штрафного майданчика, голкіпер косоварів Фіден Гаші пішов на перехоплення, але його в повітрі випередив Фаренюк. Ранній гол у футзалі не рідкість, але щоб головою, та ще на світанку – таке побачиш не часто. Через дві хвилини Абакшин подвоїв перевагу «Урагану», а на 17-й хвилині у ключовому епізоді матчу Колток парирував 10-метровий у виконанні капітана «Лічені» Дардана Топіли. Після цього сейву у «драконів» гра пішла як по маслу, і вболівальники лише встигали рахувати м’ячі у ворота чемпіона Косова. У цьому поєдинку «Ураган» повною мірою відповідав своєму імені – 7:1.

Набравши шість очок, команда Павленка забезпечила собі перше місце у групі. Але щоб у жодного не виникло сумнівів, «дракони» на десерт проковтнули румунську дружину Флоріни Ігнати. Причому в цьому матчі через дискваліфікацію не взяли участі чотири ключові гравці «Урагану» – Радевич, Абакшин, Швед та Кордоба. За товаришів відстрілявся Фаренюк, який у другому поєдинку поспіль зробив дубль.

У той час, коли франківці здобували путівку до еліт-раунду Ліги чемпіонів, команди Екстра-ліги закрили перше коло. Без поразок цей відрізок пройшов одноосібний лідер «ХІТ», без перемог – «Сокіл», без нічиїх – «Суми».

У другому поспіль матчі чудовий апетит продемонстрували кияни. У попередньому турі підопічні Олега Лук’яненка закидали м’ячами Де Трейдинг (7:1), тепер розгромили Суми (6:1). Хет-трик у грі з командою Ярослава Песоцького оформив Євген Сірий та впритул наблизився до лідера бомбардирських перегонів Михайла Волянюка. У Хмельницькому головний забивала «Кардинала» приклав ногу до перемоги над «Соколом», відкривши рахунок уже на 2-й хвилині.

Тяжкі три очки відвіз із Харкова «Продексім», а «Енергія» з «Де Трейдингом» розписали світову у Львові. Для команди Валерія Легчанова ця нічия стала вже четвертою у сезоні, для підопічних Олександра Хурсова – першою.