«Донбасс» – «Белый Барс». Сергей Бабинец (слева) празднует самую крупную победу своей нынешней команды над бывшей. Фото сайта УХЛ

Протягом трьох днів підопічні Костянтина Буценка обіграли минулорічних фіналістів із загальним рахунком 9:3.

Читати цю статтю на русском языке

На турнірному становищі команд успіх «Білого Барса» не позначився. «Кременчук» продовжує лідирувати, «Донбас» все ще третій, а самі «барсики» як завжди четверті. Але з точки зору результатів команда Буценка створила щось неймовірне.

Український хокей вже привчив нас не вірити у чудеса. Ми бачили, як «Білий Барс» програвав 4:10 «городянам», ведучи в рахунку 2:0. Як все той же грізний «Кременчук» нещадно у більшості громив безтурботний «Дніпро» (5:2), який також мав перевагу у дві шайби. Так що коли Сергій Бабинець на 22-й секунді, а Роман Благий на 6-ї хвилині зробили на «Альтаірі» рахунок 2:0 на свою користь, почуття сенсації все одно не з’явилося. Все-таки Буценко протистояв «Донбасу» – чемпіону УХЛ. А йшла тільки шоста хвилина … Здавалося, що господарі ось-ось почнуть наздоганяти. Але час минав, а команда Сергія Вітера продовжувала пропускати. До 14-й хвилині Благий оформив дубль, а до 17-ї Панченко зробив рахунок 4:0. «Донбас» виглядав безпорадним та збентеженим. Забивати донеччани почали вже після півгодини гри, але на голи Шишлянникова, Мілєхін та Подзіньша знайшлися гідні відповіді у тих же Панченко, Бабинця та Благого.

«Білий Барс» вперше у своїй історії обіграв «Донбас» на виїзді. Більш того, попередній раз сім шайб «Донбас» пропускав ще у серпні 2018 року, коли в рамках товариського турніру програв 2:9 білоруському «Німану».

Сп’янілі успіхом «Білі Барси» через три дні приймали вдома лідера чемпіонату. І знову перемогли. Матч вийшов відверто нудним, з невеликою кількістю гострих моментів та, як результат з «нулями» на табло аж до 55-ї хвилини. Поки за справу не взявся Роман Благий, який переживає другу молодість. Спочатку 32-річний форвард ефектним кидком із близької відстані переграв Новицького після сольного проходу по лівому борту, а під завісу закріпив успіх своєї команди точним кидком у порожні ворота «Кременчука».

«Ми дуже сильно зіграли в Дружківці з «Донбасом» та налаштовували хлопців на те, що у поєдинку з «Кременчуком» потрібно довести, що та перемога була не випадковою. Ми розраховували, що наші гравці покажуть стабільну та солідну гру. Її ми й отримали, – підвів підсумок божевільної для себе тижні головний тренер «Білого Барса». – До середини другого періоду рахунок на табло повністю відповідав тому, що відбувалося на льоду. І тільки у фінальному відрізку суперники почали тактичну боротьбу – гру до першої закинутої шайби. Мене порадували зміст та якість нашої гри, а також дисципліна гравців. Сьогодні ми герої. Однак завтра буде новий день, тому треба готуватися до нових матчів, знаходити нові варіанти та схеми для того, щоб наша гра стала стабільною».

«Донбас» за поразку від «барсів» відправився реабілітуватися до Херсону. А напередодні зустрічі з сусідом «зверху» обзавівся новим воротарем. До Горячевськіх та Дьяченка приєднався Олексій Трифонов, який нинішній сезон розпочав у складі представника білоруської Екстраліги-Б «Вітебська». У 30 матчах голкіпер продемонстрував коефіцієнт надійності 4,08, що у середньому відображає 88 відсотків кидків.

Дебют Трифонова у УХЛ вдався. Єдину шайбу росіянин пропустив вже під завісу матчу, коли Дмитро Підгурський пішов ва-банк та кинув в бій шість польових гравців. Гості на той час зусиллями Мілєхін відзначилися двічі. У другому періоді форвард божевільним по точності та силі кидком з трьох метрів влучив у верхню «дев’ятку», а в третьому асистував Іллі Коренчуку, який у ближньому бою вдруге обставив Хомутова.

«Всім, хто нас поховав, великий привіт! Нехай це буде звучати трохи негарно, але я все одно скажу: у нашій команди завжди був дух, серце та яйця», – голосно, але злегка побите за останній час висловився керманич «Донбасу».