«Шахтер» – «Интер». Самба Алана Патрика и тарантелла Николы Бареллы. Фото сайта ФК «Шахтер»

«Шахтар» з «Інтером» третій матч поспіль завершили безгольовою нічиєю. Людина припускає, а Бог розташовує. Старовинний вислів ми згадали на 8-й хвилині, коли в центрі поля Дензел Дюмфріс всією своєю масою впав на праву ногу Лассіни Траоре.

Читати цю статтю на русском языке

Шахтар (Донецьк, Україна) – Інтер (Мілан, Італія) – 0:0.

Шахтар: ПЯТОВ, Додо, Марлон, Матвієнко, Ісмаїлі (Кривцов, 78), Степаненко, Майкон, Алан Патрік (Марлос, 85), Педріньйо, Соломон (М. Мудрик, 78), Л. Траоре (Тете, 11).
Інтер: ХАНДАНОВИЧ, Дюмфріс, Шкриняр, Де Врей, Бастоні, Дімарко (Перишич, 81), Брозович (Хакан Чалханоглу, 55), Барелла, Весіно (Гальярдіні, 81), Лаутаро Мартінес (Алексіс Санчес, 72), Джеко (Х. Корреа, 55).
Попередження: Дюмфріс, 81.
Суддя: Ковач (Румунія).
28 вересня. Київ. НСК «Олімпійський». 26 170.

Ігрове зіткнення голландця та буркінійця для нападника «Шахтаря» закінчилося плачевно – його забрали з поля на ношах. Таким чином вже в дебюті Роберто Де Дзербі довелося вносити корективи в первинний план, по ходу п’єси перебудовуючи лінію атаки. На позицію Траоре висунувся Педріньйо, а його місце на правому фланзі зайняв Тете.

…Минуло дві години після матчу, і автору цієї замітки теж довелося вносити корективи в перший абзац тексту, де мова йшла про зустріч старих знайомих – команд і тренерів, що дружно почали турнір з «бубликів». У стартовому турі вони також «припускали», а за них «розташовували». Підопічні Сімоне Індзагі під завісу домашнього поєдинку з «Реалом» заснули, пропустили гол і програли, а команда Де Дзербі «продула» в Тирасполі. Але після тріумфу «Шерифа» в Мадриді довелося міняти дієслово «продула» на розпливчасту фразу «несподівано поступилася». Як не крути, «гірники» були биті одноосібним лідером групи. Хто б міг подумати!..

«Нерадзурі» приїхали до Києва злі. І на «Шахтар» за минулу осінь, і на себе недбайливих за упущену нічию з «Реалом». Після Тирасполя аналогічні почуття відчували і донеччани. Щоб поправити турнірні справи, і тим, і іншим треба було перемагати. Для виконання рядовий з висоти чемпіона Італії завдання «гірникам» потрібно було видати на-гора надпланову тонну-другу вуглинки. Це чесно визнав й Де Дзербі. За його словами, нинішній «Інтер» сильніше того, який завоював скудетто. Чи так це, судити не беруся. Покладаюся на думку маститого фахівця – чи мені з ним змагатися. А ось те, що «гірники» стали сміливіше – безсумнівно. Попередні зустрічі з «Інтером» вони провели практично в глухій обороні, тепер же тримали м’яч більше за суперника (відповідно 60 і 40 відсотків), непогано комбінували, багато атакували, часто били по воротах і створювали моменти.

Начебто все «Шахтар» робив правильно і добре, крім одного: завершення. З останнім точним пасом і ударом виникли проблеми. На відміну від Пятова, його словенському колезі по амплуа Саміру Хандановичу не довелося здійснювати в «рамці» запаморочливих польотів. Хоча передумови для цього були.

Яскравий і показовий епізод трапився вже на 5-й хвилині. Соломон «партизанськими стежками» оббіг Дюмфріса, Шкриняра, Де Врея і вискочив на лінію вогню – 16 метрів прямою наводкою. Зазвичай з таких позицій ізраїльтянин б’є без промаху, на цей раз – поруч зі штангою. На 20-й хвилині з меж штрафного дуплетом стріляли Алан Патрік і Тете. Перший потрапив в Едіна Джеко, який звалився з неба, другий – мимо воріт. На початку другого тайму красиву комбінацію за участю Тете і Додо міг завершити Педріньйо, але Шкринярзняв м’яч буквально з його бутси. А в середині другого тайму з «точки» Соломона в «молоко» пробив вже сам Додо.

Стільки гострих моментів «гірники» не створили в трьох попередніх матчах з «Інтером» разом узятих. І це вже прогрес в конкретному протистоянні. Принаймні в їхніх діях зникла боязкість після Дюссельдорфського фіаско в серпні 2020-го. Залишилося тільки влучити в ціль. А «Шахтарю» за 90+6 компенсованих в цілому хвилин це вдалося лише раз.

До речі, не відрізнялися влучністю і «синьо-чорні». До перерви у них був «нуль», а за всю гру набігло лише два прицільних постріли. Але яких! Незадовго до фінального свистка з інтервалом в 30 секунд Пятов злітав спочатку в лівий нижній кут, а потім в правий і врятував команду від вірного гола. 37-річний голкіпер перевів на кутовий обвідний удар Хоакіни Корреа, а після подачі корнера відбив повітряну атаку Стефана Де Врея. Слава богу, в цьому епізоді не спрацював волейбольний блок Марлона – бразилець чогось підняв вгору обидві руки.

І все ж самі забійні моменти були у «Інтера» в першому таймі. На 15-й хвилині Лаутаро Мартінес – той самий, який в півфіналі Ліги Європи-2020 забив Пятову перший і третій голи, із середньої дистанції запустив м’яч у поперечину, а на 34-й Джеко з меж воротарського примудрився пробити вище воріт. Так що у Де Дзербі немає причини бути незадоволеним результатом. Власне, він так і сказав.

Сімоне Індзагі, головний тренер «Інтера»: «З огляду на співвідношення створених моментів, ми були ближчими до перемоги. Однак я не розчарований грою своїх нападників. Вони попрацювали на славу. Нам протистояв міцний суперник, ми показали хороший футбол. Господарі впевнено володіли м’ячем, а нам залишається шкодувати про невикористані шанси».

Роберто Де Дзербі, головний тренер «Шахтаря»: «Обидві команди продемонстрували чудовий футбол. Педріньйо після заміни Траоре змушений був грати на позиції форварда. І він відмінно себе проявив, так само як і Тете. Хто знає, яким був би результат, якби залишився Траоре на поле. Завжди сумно, коли молоді і талановиті гравці отримують важкі травми… Мої підопічні створили багато моментів, всі грали дуже добре, і я не думаю, що сьогодні можна виділити тільки Пятова. Втім, характер у «Інтера» виявився міцнішим за нашого. Навіть коли ми більше володіли м’ячем, суперники зберігали спокій і доставляли нам проблеми. Вважаю, ми можемо бути задоволені нічиєю».

Юрій АЛІН

Цифри і факти

• «Шахтар» не може вразити ворота «Інтера» протягом шести годин ігрового часу (0:5 і тричі поспіль по 0:0) і в шести матчах з «нерадзурі» ще не перемагав (по три поразки та нічиї, м’ячі – 1:8).
  • «Суха» лігочемпіонська серія «Шахтаря» на своєму полі налічує три гри.
  • Марлос провів 92-й матч в єврокубках (36 – в ЛЧ), Сергій Кривцов – 35-й (16), Майкон – 25-й (14), Марлон та Педріньйо – 10-й (три і два).
  • Андрій Пятов 42-й раз зіграв на «нуль» в єврокубках (131 матч, пропустив 172 м’ячі).
  • «Гірники» 28 разів зустрічалися з італійськими командами («Інтер» і «Рома» – по шість ігор, «Ювентус» і «Мілан» – по чотири, «Віченца», «Лаціо», «Наполі» і «Аталанта» – по дві): +7=5–16, м’ячі – 20:54.
  • «Шахтар» провів 260-й матч в єврокубках: +118=53–89, м’ячі – 400:359 і шостий під керівництвом Роберто Де Дзербі: +3=2–1, м’ячі – 7:6.