ІншіФутзал

Неймовірні пригоди м’яча

«Продэксим» – «Энергия». Никто не хотел уступать. Фото сайта «Продэксим»

Результати матчів в Херсоні та Харкові вирішили секунди. Навіть для футзалу все відбувалося дуже швидко. «Продексім» у зустрічі з «Енергією» на останній хвилині відігрався з 1:3 і навіть міг виграти, а «Viva Cup» у співавторстві з «Соколом» оформили найшвидший гол століття.

Читати цю статтю на русском языке

Після поразки у 2-му турі від «ХІТа» керівники «Продексіма» зважилися на радикальні заходи. Клуб розпрощався з Андре Броканелою, який кермував «мельниками» трохи більше року. Звільнену отримав і тренер по роботі з воротарями Дмитро Холоша. Тому на матч з «Енергією» команду вивів в.о. головного Дмитро Бербенцев. Його асистентом став колишній капітан команди Віталій Скорий, а обов’язки Холоші «за сумісництвом» виконуватиме основний голкіпер «мельників» Кирило Ципун.

«Енергія» приїхала до Херсону в якості одноосібного лідера, але на паркеті домінували господарі. Втім, й ті, й інші перший тайм відбігали вхолосту. Все найцікавіше почалося після перерви. Рахунок відкрили «мельники» – Клаудіньо зіграв у «стінку» зі Станіславом Моспаном і з близької відстані розстріляв Назарія Войтовича. Всього пару хвилин вистачило «Енергії», щоб не тільки відновити рівновагу, але і вийти вперед. Андрій Теряєв гарматним ударом з 15 метрів встромив «снаряд» в «дев’ятку», а потім асистував Юрію Когуту.

Львівський дуплет застав «мельників» зненацька. Вони виглядали розгубленими і поки приходили до себе, підопічні Валерія Легчанова зміцнили свою перевагу. І знову не обійшлося без Теряєва. Його удар Ципун парирував, але прямо на ногу Віталію Ковальчуку – 1:3. Справи херсонців стали зовсім погані, але вони з честю вийшли з безнадійної ситуації.

Рятуватися вони почали на останній хвилині. За 51 секунду до фінального свистка видали «бабахнув» Даніель Роза – 2:3. Ще за 25 секунд Клаудіньо з пасу Микитюка зрівняв рахунок, і він же через шість секунд міг створити диво. Марциняк заробив жовту картку, і це був шостий загальнокомандний фол «Енергії» – дабл-пенальті. Але «десяточку» Клаудіньо виконав нехитро, пославши м’яч прямо ву Войтовича. У підсумку – 3:3, і тепер в чемпіонаті не залишилося команди, яка не втрачала б очки.

У харківській зустрічі двох Романів – Перадзе («Viva Cup») і Ковальчика («Сокіл») обопільне божевілля трапилося наприкінці першого тайму. Все почалося з того, що за рахунку 1:1 Владислав Моспан мало не допоміг гостям – після його зрізання м’яч влучив у штангу. Подоляни розіграли кутовий, і Олексій Боднар вдало зіграв на добиванні – 1:2. До свистка на перерву залишалося всього вісім секунд, але за цей час господарі з благословення суперника провели дві атаки та зрівняли рахунок! Фатальним для «Сокола» став аут. На все про все господарям була відведена одна секунда, але вони встигли зробити три (!) результативних торкання. Моспан-молодший покотив м’яч Євгену Ланку, той пробив у бік воріт, і Владислав Васильєв вдало підставив п’яту – 2:2. Тут же Ковальчик відправився до арбітрів з сакраментальним запитанням щодо часу, але краще б він висловив претензії своїм підопічним.

Це був навіть не гол «у роздягальню», а швидше гол у роздягальні. І психологічно він зламав «соколів». До речі, третій м’яч вони також пропустили з ауту. Ярослав Змієвський зіграв на Васильєва, і його удар в потрібному напрямку підкоригував Давид Калашник. А під завісу матчу, коли гості грали з п’ятим польовим, Дмитро Бондар встановив остаточний рахунок, відправивши м’яч через весь майданчик в порожні ворота «Сокола».

Як і «Viva Cup», першу в сезоні перемогу здобули «кардинали» Олександра Бондаря. У матчі з «Де Трейдингом» вони пропустили гол вже на 2-й хвилині, але у відповідь забили чотири. Героєм поєдинку став Михайло Волянюк, який став автором першого в нинішньому чемпіонаті хет-трику.

У дуелі «Урагану» та «ХІТа» була зафіксована нічия. Спочатку домінували кияни, які до 25-й хвилини вигравали 2:0. Обидва голи вони забили після розіграшу кутових. Спочатку Сергій Журба підніс «патрон» Ярославу Лебедю, і екс-«ураганівець» засмутив своїх нещодавніх партнерів. Другий результативний корнер розіграли Олександр Педяш, Максим Литвинов і Микола Кібиш.

Господарі відповіли тієї же зброєю. З кутового Роман Кордоба та Артем Фаренюк вивели на дальню штангу Віталія Радевича. А потім Радевич віддячив Фаренюка – 2:2. Для обох команд це вже друга нічия у сезоні.