Баскетбол

Обіграти вчителя вже в дебюті

«Кривбасс» – «Киев-Баскет». Защитник криворожцев Зак Коуплэнд установил рекорд результативности. Фото fbu.ua

Другий ігровий тиждень чемпіонату подарував нам кілька яскравих матчів і рекорд сезону. Мабуть, варто звикати до того, що в кожному номері газети ми будемо рапортувати про черговий несподіваний результат в Суперлізі.

Читати цю статтю на русском языке

По-перше, кількість матчів: чим більше ігор, тим більше реальний шанс того, що хтось із фаворитів оступиться. Будь-то через травми, втоми, або ж втрати концентрації. По-друге, чого гріха таїти – виріс не тільки рівень чемпіонату, а й підрівнялися можливості команд. Адже навіть ті, хто не встиг провести повну комплектацію, роблять це на ходу і вдало. Ось і виходить, що цілком ймовірно, що кожен зможе виграти у кожного.

Ігровий тиждень почався в Черкасах. Там «Хімік», користуючись явною перевагою в мощі під кільцем, відразу ж ударив в хворе місце суперника. Та й самі «Мавпи» діяли якось неорганізовано, допускали втрати, робили помилки в захисті, немов і не було матчу з «Будівельником». Южненці пішли у відрив вже в першому періоді та далі його тільки збільшували. Точно так само зробили й кияни з «Одесою». Дебют на новій арені, яка, до слова, розміщена в фітнес-центрі одного з елітних житлових комплексів столиці, вдався на славу. Щоправда, суперник був абсолютно не проти стати таким собі манекеном, на якому легко відпрацьовувати прийоми. Не в образу одеситам, але 30 вересня на майданчику у них грали в баскетбол лише кілька людей, та й то не відразу. Ось, наприклад, Андрій Агафонов, який марно намагався своїми діями завести партнерів. «Будівельник» без проблем набирав очки, і вже до великої перерви питання про переможця було знято – у другій половині Ігорс Міглінієкс дав пограти всім заявленим баскетболістам.

А ось за день, коли в гості до них завітав «Хімік», розклади змінилися. Команда Віталія Степановського відразу ж погасила атакуючий запал киян щільним захистом, та й сам суперник раз у раз мазав з усіх позицій. Особливо загравався Джан Клавелл, який часто просто не бачив партнерів. Відсутність командних дій у «Будівельника» і – навпаки – повна їх наявність у «Хіміка» визначили результат першої половини – 43:32. По ходу третього періоду гостям вдалося збільшити відставання до 20 балів. Здавалося, це перемога. Але все ж кияни зуміли повернутися в гру багато в чому завдяки діям Богдана Близнюка. Розв’язка матчу була драматичною: Клавелл забив-таки свій триочковий, при цьому судді зафіксували фол (на наш погляд не стовідсотковий) – 73:72 господарі вперше вийшли вперед за 20 секунд до сирени. Відповісти «Хімік» не зміг – помилка при введенні м’яча, далі – неспортивний фол і перша перемога «Будівельника» в сезоні.

Також перший успіх відсвяткувала і «Одеса», яка в Черкасах виглядала зовсім по-іншому. Підопічні Олега Юшкіна, як і їх географічні сусіди двома днями раніше, використовували перевагу у трисекундній зоні. А вирішальними стали саме дальні кидки Чака Коллісона. До слова, «Мавпи» зробили висновки з поразок і вже на початку тижня оголосили про підписання досвідченого 32-річного сербського центрового Дарко Балабана.

Ще чотири драми глядачі побачили в Миколаєві та Кривому Розі. Як результат – два овертайма і нервові кінцівки у всіх чотирьох поєдинках. Миколаївці були близькі до перемоги над фаворитом «Київ-Баскетом». Підопічні Агріса Вецвагарса повели з початку матчу і в третьому періоді довели перевагу до 20 балів. Але його співвітчизник і візаві в своєму послужному списку має не одну перемогу в «майже» програних матчах. Ось і тут відмінний мотиватор Айнарс Багатскіс зумів достукатися до своїх хлопців. Буквально за хвилину Джиліан Вашингтон, Джеффрі Гаррет, Дерріл Вудсон і Майк Кеффі змогли відігратися, потім перевести матч в овертайм, а там вже взяти своє у шокованого «Миколаєва».

Одночасно в декількох сотнях кілометрів на північ дебютант Суперліги також в додатковій п’ятихвилинці дотиснув «Тернопіль». А за день криворіжці зробили справжній подвиг, обігравши таким чином «Київ-Баскет». Кияни довго шукали ключі до непоступливого суперника і в третьому періоді змогли відірватися в рахунку на 7-10 очок. І тут захисник криворіжців Зак Коупленд взявся за порятунок команди і досяг успіху. Забивав він переважно здалеку, робив це швидко і зухвало, тому кияни просто не встигали якось перешкодити йому. Далі Коупленд продовжив атакувати вже з проходів, при цьому змушуючи суперників фолити. Як результат, в четвертому періоді Зак набрав 20 балів, а в овертаймі додав ще 13 очок, з них два вирішальних штрафних. Його сумарне досягнення в 46 пунктів – це новий рекорд чемпіонату і найкращий показник за два роки.

Перемога «Кривбаса» примітна ще й тим, що в минулих сезонах нинішній його наставник Артем Сліпенчук був асистентом Айнарса Багатскіса. Більш того, під час карантину через хворобу латиша сам виводив «Київ-Баскет» на матчі. І ось в першій же зустрічі в новому амплуа 31-річний тренер обіграв свого вчителя.

Ну а «Миколаїв», втративши через травми після поєдинку з «Київ-Баскетом» Андрія Кальніченка та Матея Радуніча, не зміг здолати «Тернопіль». За три чверті підопічні Дмитра Забірченка збільшили відрив на більш ніж 20 балів, зробивши вагому заявку на першу перемогу в сезоні. До честі миколаївців вони не здалися і скоротили перевагу, але зачепитися хоча б за овертайм не змогли.