Потужність «Ліона», катеначо «Монако»

«Метц» – «Монако». Удаление Юсуфа Фофана едва не сломало монегаскам игру. Фото GettyImages

Другий тур не подарував сенсацій, але визначив головного суперника «ПСЖ».

Читати цю статтю на русском языке

Приблизно такого старту і чекали від «Ліона» після того, як команда дісталася до півфіналу Ліги чемпіонів. Ну, може, тільки голів хотілося інших: ані з пенальті, а з гри і щоб якомога краще.

Єдиною проблемою «ткачів» в матчі з «Діжоном» була погана реалізація нападників – з меж штрафного Токо-Екамбі і Дембеле на двох змастили 13 разів. З іншого боку, перевага господарів була такою великою, що ці промахи загін Руді Гарсії не помітив. А «Діжон» забив абсолютно випадково і більше нічого так і не запропонував.

Героєм матчу став Депай з його хет-триком – слабенька, але все-таки сатисфакція за провалений півфінал ЛЧ. Здорово виглядали на флангах Корне і Дюбуа. І в штрафну вони «вантажили» регулярно, і ще по пенальті заробили. Центр поля впорався зі своїм завданням і без Ауара, який підхопив коронавірус – черговий крутий матч видав юний Какре. У загальному і цілому, та форма, за рахунок якої «Ліон» дійшов до півфіналу ЛЧ, все ще на місці – і це обов’язково створить проблеми «ПСЖ». З 2017-го у парижан не було такого серйозного конкурента на внутрішній арені.

У двох суботніх матчах перемоги здобули «Ренн» і «Ніцца». Особливо сподобалися бретонці. У себе на «Роазон-Парку» команда Жульєна Стефана ще до перерви могла тричі забити беззубому «Монпельє», але Адрієн Юну якимось незбагненним чином бив в каркас, а не у ворота. Як це треба робити, форварду показав номінальний «хвилеріз» Камавінга. 17-річний вундеркінд за рахунок помилкових замахів увірвався в штрафну і пробив точно в кут. Цей шедевр безсумнівно підвищив його вартість на ринку ще на мільйон-другий. У гонці за хавбеком лідирує «Реал», а він, як відомо, не має розмінюватися на дрібниці.

А ось що в бретонському матчі не сподобалося, так це арбітраж. 27-річний Делажо поставив на потік дивні рішення: одне тільки видалення Террі чого варто. Здається, йому ще рано в еліту і треба ще пару рочків посвістити в нижчих лігах.

Перемога «Ніцци» над «Страсбуром» вивела «орлят» у одноосібні лідери чемпіонату, але в плані якості гри команді Патріка Вієйри знову є куди прагнути. Різко помолоділа «Ніцца» багато помилялася, насилу зв’язувала воєдино дві передачі у фінальній третини поля і до того ж кожну хвилину фоліла. Шість «жовтих» за тайм – явний перебір. Пощастило, що «Страсбург» на старті сезону взагалі «мертвий»: для перемоги вистачило фрагментарного високого пресингу і рикошету. Каспер Дольберг весь матч провів на голодному пайку, але в потрібні моменти не підвів. Сильний форвард.

У неділю відбулися дві схожі гри претендентів на медалі. І «Лілль», і «Монако» виграли свої матчі, провівши по тайму в глибокій обороні. Воно й не дивно, оскільки Ніко Ковач та Крістоф Галтьє люблять і вміють ставити катеначо, а для домінування все 90 хвилин їх команди після річного перезавантаження ще «сирі».

«Лілль» знову виручив Жонатан Бамба – на цей раз йому вдався коронний удар після зсуву в центр. За «Монако» другий гол у двох матчах забив центрбек Бенуа Бадіашиле – він знову результативно сходив на подачу зі стандарту. Умілий хлопець, не дарма їм вже цікавиться «МЮ». Що стосується суперників – «Реймса» і «Метца», то їм банально не вистачило вигадки і креативних гравців, щоб пройти багатошаровий захист «Лілля» і «Монако». Тому вони і програли.

«Бордо» на поле «Анже» дав майстер-клас щодо ефективності дій в атаці. Свої два м’ячі жирондинці забили з інтервалом у дві хвилини. Спочатку Маджа використав знижку Косельні, а потім Башичу вдався сольний прохід через центральну зону. Могли гості забити і більше, але трохи підвела реалізація.

Боси «Бордо» зробили правильний вибір, призначивши тренером команди досвідченого Жан-Луї Гассе. Колишній помічник Лорана Блана вміє дві найважливіші для будь-якого середняка речі: ставити оборону і працювати з «середнім» класом. Здається, «Бордо» в цьому сезоні чекатиме на успіх.

«Нант» переміг «Нім» в ще одному матчі з двома вилученнями. Імран Луза і Фабіо були ефективні в атаці на старті, але згодом підвели команду, заробивши по червоній картці. Без них «канарки» ледве втримали перемогу. Дуже вчасно сильний перфоманс видав колись наймолодший воротар ліги Альбан Лафон. Вісім сейвів – кращий результат в турі.

Кризовий «Сент-Етьєн», який влітку виставив на трансфер шістьох найкращих і високооплачуваних гравців, почав сезон з переконливої перемоги. Клод Пюель зміг навчити молодь швидкому виходу з оборони в атаку, і цей нехитрий навик знищив «Лор’ян». «Хекі» банально не встигали закривати трійку реактивних хавів в особі Буанга, Нордена і Аушиша. Ті ж доводили м’яч до Ромена Амума, одного з небагатьох, що залишилися ветеранів, і він не підводив. «Сент-Етьєн» виглядав навіть цікавіше, ніж в минулому сезоні з Хазрі, Будебузом, Мвіла і Перреном, але не забуватиме, що це лише на тлі «Лор’єна». «Хекі» нещодавно вийшли в еліту, і, судячи з двох стартових турах, у них в наявності тільки план «А». Якщо він не працює – команда програє. Це рівень зони вильоту.

Але все-таки поєдинок туру, що запам’ятався найбільше, відбувся не на «Жоффруа Гішар», а в Бресті, що продувається наскрізь морськими вітрами, куди завітав «Марсель». Провансальцям все ще не міг допомогти хворий Дімітрі Паєт, зате вперше з весни 2019-го був готовий грати Флоріан Товен. І цей фактор за підсумком вирішив всі питання.

«Брест» грав краще 70 хвилин із 90. Господарі і м’ячем більше володіли (58 відсотків проти 42), і по воротах били частіше (19 – 7), і по відборам перевершили віце-чемпіона майже вдвічі (21 – 12). Поза сумнівами, вони награли на перемогу і зобов’язані були брати три очки, але погане завершення і монстр на правому фланзі «Марселя» вирішили інакше. Шарбоньє промазав навіть по порожніх воротах, а Флоріан Товен з 40 метрів як рукою посилав м’ячі на голову своїм зі штрафних, і двічі Дуйє Чалета-Цар його не підвів. Ще раз Флоріан забив сам, після фірмового зміщення під ліву. Це, пані та панове, має назву індивідуальна майстерність.

Судячи з побаченого, Андре Віллаш-Боаш не поспішає виводити команду на пік форми, адже в ЛЧ «Марсель» стартує тільки в другій половині жовтня. Звідси розриви між лініями і збій в динаміці. Здорово, коли в команді є гравець, здатний перекрити всі це поодинці. Мабуть, крім «Марселя» з його Товеном і Паєтом такими впливовими індивідуалістами у Франції може похвалитися тільки «ПСЖ».

Роман СИНЧУК

Цифри і факти

• Мемфіс Депай став автором першого в сезоні хет-трику. У матчі з «Діжоном» лідер «Ліона» двічі забив з пенальті та один раз – з гри.
  • Першим в Лізі 1 гравцем 2004 року народження став 16-річний вінгер «Анже» Мохаммед-Алі Шо, який вийшов на заміну в матчі з «Бордо».
  • Пропустив два перші тури «ПСЖ» розпочне чемпіонат 10 вересня.