ІншіФутзал

Повторення – мати навчання?

«Кардинал» – «ХИТ». Ликует автор дубля Роман Горпинич. Фото сайта cardinal-rivne.com

«ХІТ» в точності скопіював результат стартового матчу минулого чемпіонату, львів’яни і сумчани – майже. Другий рік поспіль сезон відкрили «Енергія» та «Суми». З тією лише різницею, що команди Валерія Легчанова та Ярослава Песоцького зіграли не у Львові, а в межиріччі – там, де Сумка впадає у Псел. Як і в серпні 2020-го, виграли «енергетики». Тоді – 5:3, тепер – 4:3.

Читати цю статтю на русском языке

Рахунок голам 29-го чемпіонату відкрив Андрій Цілик. Вже на 2-й хвилині екс-сумчанин дальнім ударом застав зненацька голкіпера господарів Микиту Сітнера, який незабаром поступився місцем в «рамці» Євгену Балухті. Тут же підопічні Песоцького кинулися в погоню. Тричі вони наздоганяли гостей, але на четвертий удар суперника відповіді у них не знайшлося.

Взагалі має рацію Валерій Легчанов. На думку наставника «Енергії», справедливим результатом матчу була б нічия. Команди створили моментів на 10:10, обстукали каркаси воріт, і в цій перестрілці трохи точніше та більш вдалими виявилися львів’яни.

Сумчани відігралися досить швидко. На 7-й хвилині Ессаргіні протягнув м’яч по правій фланзі та видав пас на п’ятачок Олександру Сметаненку. Ініціатива перейшла до господарів, вони влаштували облогу воріт новобранця «Енергії» Ярослава Морикишки, а забили гості. На 16-й хвилині у воротарському «Сум» найспритнішим виявився Юрій Когут. У дебюті другого тайму після розіграшу штрафного господарі знову відновили рівновагу. Знову пасував Ессаргіні, а точно пробив Роман Зеленський – 2:2. Тільки раділи сумчани недовго – Ярослав Квасний з нульового кута влучив між воротарем і ближньою штангою – 2:3. На екваторі другого тайму Едуард Нагорний завершив красиву комбінацію, і це був останній в матчі успіх господарів. У двосічній кінцівці удача супроводжувала «Енергію». У швидкому відриві Цілик вивів на завершальний удар Юрія Когута.

Чемпіон «Ураган» і віце-чемпіон «Продексім», які напередодні розіграли Суперкубок України (виграли херсонці – 6:3), у себе вдома відносно легко обіграли відповідно Viva Cup та «Сокіл». «Мельники» без травмованого Петра Шотурми забили чотири голи, «дракони» – на один менше, але зате найраніший в цьому чемпіонаті. Віталій Радевич з пасу Мар’яна Шведа розпечатав ворота харківського кіпера Дмитра Мірошниченка вже на 35-й секунді.

Найрезультативніший, завзятий і драматичний матч туру відбувся в Рівному, якому 28 серпня виповнилося 738 років. Поєдинок «Кардинала» та «ХІТа» збігся з днем міста, і на честь свята команди влаштували справжнє спортивне шоу чистіше за феєрверк. Футзальний спектакль ряснів крутими сюжетними поворотами і подарував уболівальникам, що до відмови заповнили СК «ДЮСШ 4», незабутні емоції. У свою чергу кияни відчули ефект дежавю, оскільки в точності повторили рахунок свого торішнього стартового поєдинку – тоді в Житомирі вони зіграли 5:5 з «ІнБевом».

Початок матчу для бронзових призерів був бентежним – до 10-й хвилини вони «горіли» 0:2. І це при тому, що в складі господарів на рівні Екстра-ліги дебютували відразу три юніора: 17-річний Максим Малиновський і два Дмитра – 17-річний Рибицький і 16-річний Скибчик.

Заводієм у рівнян виступив досвідчений Михайло Волянюк, який довгий час захищав кольори «Продексіма». Своє четверте (!) повернення в «Кардинал» він зазначив двома асистами (до речі, з Херсона до Рівного 32-річний універсал приїхав не один, а разом з воротарем Іллею Бакинським). Спочатку Волянюк хитро розіграв штрафний з Рибицьким, а потім зробив гольову передачу Роману Горпиничу.

«Кабельники» Олега Лисенка витримали подвійний удар та під завісу тайму зробили свій перший в матчі камбек. Постаралися два Олександри – Педяш і Школьний. Зі штрафного і кутового пасував Школьний, забивав Педяш, а в дебюті другої 20-хвилинки партнери помінялися ролями – 2:3. Переворот стався лише за 10 секунд після відпочинку. За неймовірним збігом обставин останній та рятівний в цьому матчі гол кияни заб’ють за ті ж самі 10 секунд до фінального свистка. І зроблять це два Євгена. Рідкісне дзеркальне відображення.

На екваторі другого тайму на «кардиналів» зійшло натхнення, і вони тричі розписалися у воротах літнього новобранця «ХІТа» Максима Лисенка – має одне прізвище з клубним тренером воротарів Владиславом Івановичем (основний кіпер киян Олександр Сухов відновлюється після операції на плечовому суглобі). На 28-й хвилині Малиновський успішно зіграв на добиванні, а за 39 секунд сольну партію виконав Володимир Кручок. У центрі майданчика він ефектно розправився спочатку з Педяшем, потім з Лебідем, вискочив один на один і увігнав м’яч у «дев’ятку» – 4:3. А незабаром поспів п’ятий гол. Новачок «Кардинала» Олексій Фетько з кутового пустив м’яч в «будиночок» Лисенка, і Горпинич, який чергував на дальній штанзі, оформив дубль.

Олег Лук’яненко пішов на ризик, тут же випустив на майданчик воротаря-гонялу. І з цією роллю блискуче впорався Євген Сірий. На 39-й хвилині він буквально заштовхав м’яч у ворота Бакинського, а за 10 секунд до кінця його удар-пас скоригував в сітку Євген Жук. Цікаво, як надалі будуть грати «кабельники»? Рік тому після 5:5 в Житомирі вони розписали ще дві нічиї – 4:4 з «Енергією» і 2:2 з «Де Трейдингом».