Ліга чемпіонівФутбол

Проблеми «Реала» Вернидуба не хвилюють

«ПСЖ» – «Манчестер Сити». Лионель Месси забил первый мяч за свою новую команду. Фото сайта ФК «ПСЖ»

Чемпіон Молдови під керівництвом українського тренера продовжує творити сенсації. Не може бути, щоб Карло Анчелотті перед матчем з «Шерифом» не переглядав поєдинок тираспольців з «Шахтарем». Що ж тоді ще дивитися? Адже не чемпіонат Молдови. У світлі цього абсолютно незрозуміло, чому «Реал» з розмахом наступив на «шахтарські» граблі та дзвінко отримав ними по лобу. Ну просто копія вийшла.

Читати цю статтю на русском языке

Та ж самовпевненість і прагнення якомога швидше роздавити, розірвати, втоптати в газон зухвалого дебютанта ЛЧ. Звідси – абсолютно непотрібна метушня і поспіх в завершальній стадії, купа непідготовлених ударів та невірних комбінаційних рішень. Навіть перший гол вийшов як з ксерокса. Тому ж Крістіану дали як по бульвару прогулятися по «його» лівому флангу і спокійно подати в центр, де натовп захисників бездіяльно спостерігала за тим, хто б’є. У Тирасполі це були Траоре і Янсане, тепер – Яхшибоєв.

На відміну від «гірників», «вершковим» вдалося відігратися – з великими труднощами і з далеко не безперечного пенальті. Вінісіус звалився як підстрелений від легкого дотику Констанси, і Лоуренс Віссер на відеоповторі таки виглядів кримінал. Анчелотті тут же зробив четверну заміну наступальної спрямованості, після якої у «Реала» залишилося на поле два номінальних захисника і жодного опорного хава. Атаку ця ротація суттєво не покращила, тільки «стовпотворіння» там додала. Зате ззаду утворилися діри, в які гості колись-ніколи проникали. Останнє таке проникнення на 90-й хвилині призвело до голу: Тілль з «накату» Траоре потужно пальнув у ліву «дев’ятку». Так, удар у люксембуржця вийшов такий, що зі ста разів потім повторити не вийде. Але, як казав Воланд, «цеглина ані з того ані з сього нікому на голову не звалиться».

Центральні матчі в Лізі чемпіонів визначати складно, але умовно таким у вівторок можна назвати поєдинок в Парижі – все-таки зустрічалися дві топ-команди з вартістю складів по мільярду євро кожна. Суперники почали обережно, але перша ж розумна атака господарів закінчилася голом. Гує після вдалого рикошету від Вокера ударом з 10 метрів розпорошив на атоми павука в правій «дев’ятці». Відразу ж характер гри змінився, оскільки гостям бути обережними вже не доводилося. «Манчестер» володів перевагою і регулярно створював моменти, але м’яч у ворота дебютанта Ліги чемпіонів Доннарумма наполегливо «не ліз».

Найяскравіший приклад невезіння «містян» трапився на 26-й хвилині, коли Стерлінг з лінії воротарського головою спрямував м’яч у поперечину, а Бернардо Сілва на добиванні з двох метрів влучив у неї ж. Господарі відповідали мало, але гостро, а в підсумку вийшло і влучно. На 74-й хвилині відбулася подія, яку сьомий матч чекали шанувальники «ПСЖ» та Ліонеля Мессі. Отримавши знижку п’ятою від Мбаппе, аргентинець акуратним ударом «щокою» під поперечину відкрив рахунок своїм голам за «паризьєн». Цей гол зняв всі питання щодо результату поєдинку.

«ПСЖ» очолив групу А, але тільки за різницею м’ячів – ті ж чотири очки набрав «Брюгге», який поки видає другі за несподіванки результати, після «Шерифа». У першому турі «чорно-сині» вдома відібрали очки у «ПСЖ», а тепер в гостях грюкнули «Лейпциг», причому абсолютно по справі.

Бельгійців анітрохи не збентежив реалізований Нкунку вже на 5-й хвилині вихід один на один, скоріше навіть розпалив. Впевнено взявши ініціативу в свої руки, гості щільно обклали володіння Гулачі та ще до перерви «перевернули» рахунок. Спочатку Ванакен розстріляв ворота з центру штрафного майданчика, а потім Рітс – і зовсім з лінії воротарського. У другому таймі «Брюгге» успішно вирішив завдання щодо «збереження нажитого», не дозволивши «Лейпцигу» створити практично нічого істотного.

«Мілан» повернувся на «Сан-Сіро» з Лігою чемпіонів після перерви в 2778 днів. Попередній раз «россонері» грали на рідному стадіоні в цьому турнірі 19 лютого 2014 року, коли в першому матчі 1/8 фіналу з рахунком 0:1 поступилися… «Атлетіко». З того складу у міланців не залишилося жодного, у мадридців – тільки «вічний» Коке та такий же Дієго Сімеоне на тренерському містку. А результат вийшов однаковим. Хоча міг бути протилежним, адже міланці відразу позначили вельми агресивні наміри, зробили затяжний штурм і на 20-й хвилині увінчали його голом – Леао з 15 метрів поклав м’яч точно в ліву «лузу». Все зіпсував Кессі, який чомусь страшно не злюбив Льоренте і наприкінці півгодини заробив на ньому дві жовті картки.

«Атлетіко» використовував більшість з почуттям, з толком, з розстановкою. Гості в першому таймі зрівняли гру, в другому спочатку заволоділи невеликою перевагою, а потім, після умілих замін Сімеоне, і беззаперечним. І під завісу зустрічі «матрацники», як це у них «заведено» в поточному сезоні, зуміли дотиснути суперника. На 84-й хвилині Лоді зліва накинув в центр штрафного, де застиглий стовпом Романьйолі дозволив Грізманну пробити з літа. А в доданий час Калулу в своєму штрафному зупинив рукою і Лемара, і м’яч, Луїс Суарес пробив пенальті прямо по центру, але Меньян полетів у правий кут. До речі, цим голом уругваєць зняв своєрідне особисте закляття в Лізі чемпіонів: він не забивав в гостях у 25 матчах, з 16 вересня 2015 року, коли теж в Італії, але в Римі, ще у футболці «Барселони» вразив ворота «Роми».

У паралельному матчі цієї ж групи В «Ліверпуль» на «Драгау» спокійно та розмірено розібрав на запчастини «Порту». Щоправда, форвардам «червоних» істотно полегшила життя понесена «драконами» вже на передматчевій розминці втрата: зашкутильгав досвідчений Пепе, і його місце в центрі оборони зайняв Кардозо, який не зіграв в поточному сезоні ані хвилини. Внаслідок чого в обороні господарів постійно панували розбрід та хитання, чим вміло користувалися гості. Великий фундамент перемоги заклали африканські легіонери «Ліверпуля», що відзначили своєрідні ювілеї. Салах забив 30-й м’яч у Лізі чемпіонів (а потім і 31-й), Мане – 20-й. До слова, п’ять з цих двадцяти припали на частку «Порту» – жодний інший не забивав стільки в ЛЧ за «Ліверпуль» одному опонентові.

Юрій ОКУНЬ

Цифри і факти

• Дві перемоги, сім забитих м’ячів і різниця «+6» – кращий старт «Аякса» в груповому турнірі ЛЧ. «Бешикташ» став першою командою, яку «аяксіди» обіграли в єврокубках п’ять разів поспіль.
  • «Мілан» вперше почав груповий етап ЛЧ з двох поразок. «Манчестер Сіті» перервав дві рекордні для себе безпрограшні серії в ЛЧ: 18 матчів на груповому етапі і 10 виїзних ігор на всіх стадіях. «Реал» зазнав першої поразки в групі ЛЧ під керівництвом Карло Анчелотті, до цього «бланкос» з італійцем програвали тільки в плей-оф: дортмундській «Боруссії» 0:2 в 1/4 фіналу (2014), «Шальке» 3:4 в 1/8 фіналу (2015) і «Ювентусу» 1:2 у півфіналі (2015).
  • Спочатку Карім Бензема, а потім й Ліонель Мессі відкрили рахунок своїм голам у 17-му поспіль сезоні Ліги чемпіонів – це рекорд турніру. За 16 поспіль результативних сезонів у Раяна Гіггза та Кріштіану Роналду.
  • Карім Бензема забив 72-й м’яч у ЛЧ і, обігнавши Рауля, вийшов у списку снайперів на четверте місце: п’єдестал займають Кріштіану Роналду (135), Ліонель Мессі (121) і Роберт Левандовський (75). Мохамед Салах довів свій гольовий рахунок в ЛЧ до позначки «31», обійшов Самюеля Ето’О і став другим бомбардиром серед африканців – у Дідьє Дрогби 44 голи.
  • Себастьян Галлер в двох своїх перших матчах в ЛЧ забив п’ять м’ячів і встановив відповідний рекорд турніру. З чотирьох голів у двох іграх починали Марко Ван Бастен, Дієго Сімеоне, Дідьє Дрогба та Ерлінг Голанд.
  • Хавбек «Боруссії» Джуд Беллінгем у 18 років 91 день став наймолодшим футболістом, який зіграв 10 матчів в Лізі чемпіонів. Захисник «Аякса» Дейлі Блінд – 18-й голландець, який досяг позначки в 50 поєдинків в ЛЧ, але перший, хто зробив це в голландській команді.