Хокей

Шанси є, але мізерні

«Рунгстед» – «Донбасс». Датчане дважды обыграли украинцев в дополнительное время. Фото сайта УХЛ

У двох виїзних матчах «Донбас» набрав одне очко. Гарна новина – після чотирьох турів підопічні Павла Микульчика все ще зберігають місце в зоні плей-оф.

Читати цю статтю на русском языке

Поганих новин дві. Перша: чемпіон України помітно поступається європейським опонентам у класі. «Донбас» серйозно посилився, ймовірно, підписавши кращі з наявних на ринку варіантів. Склад сезону-2021/22 – найсильніший з 2015 року, коли клуб покинув Донецьк і перебрався в Дружківку. Але відсутність зіграності та досвіду матчів такого рівня у ряду українських гравців істотно позначається на підсумковому результаті. Донеччани регулярно тринькають виходи один в «нуль» і слабо грають в нерівних складах. У чотирьох матчах вони пропустили чотири голи в більшості та один – у меншості. А самі з 22 спроб розіграли зайвого тільки три рази.

Друга погана новина: в останніх двох турах на українців чекають зустрічі з лідером – австрійським «Клагенфуртом». Для виходу в 1/8 фіналу з першого місця підопічним Петрі Матікайнена досить взяти два очка. Але навряд чи це полегшить завдання «Донбасу». Ще й четвертий «Руан» відстає від донеччан на одне очко, а третій «Рунгстед» поступається в таблиці лише за кількістю перемог в основний час.

«Нам не вистачає досвіду виступу в Лізі чемпіонів. Тут зовсім інший рівень, – сказав Павло Микульчик після поразки від «Руана». – У матчі проти данців ми не могли знайти свою гру протягом двох періодів. А в третьому хлопці відпрацювали здорово і були близькі до того, щоб вирішити всі завдання. Десь не вистачило досвіду, десь везіння. Реалізували більшість – слава богу. У третій 20-хвилинці ми ще повинні були забивати в двох моментах. Якби ми реалізували хоча б один з них – виграли б матч. Є над чим працювати. Зараз позитиву мало. «Клагенфурт» вже вирішив завдання виходу з групи. Але не впевнений, що нам від цього в матчах з ними буде легше. Потрібно до кожної гри підходити окремо. Має бути мотивація у хлопців. З гарним настроєм можна обіграти будь-якого суперника».

У двох виїзних матчах «донбасівці» видали по одному хорошому періоду – перший з «Руаном» (1:0) і третій – з «Рунгстедом» (2:1). Моментів, які створили Буценко, Коренчук, Бірюков, Сигарьов і Шишлянніков, цілком вистачило б для підсумкових перемог. Але донеччани обмежилися локальним успіхом і програли обидва поєдинки.

Тим часом УХЛ опублікувала календар сезону-2021/22. Шостий розіграш стартує 17 вересня в Краматорську матчем за Кубок відкриття «Донбас» – «Сокіл». У регулярному чемпіонаті буде зіграно 168 ігор – по 42 для кожного клубу. Перший етап триватиме до 22 лютого, а плей-оф почнеться з чвертьфіналу. Команда, яка зайняла перше місце за підсумками регулярного чемпіонату, потрапить відразу у півфінал.

Найцікавіше – склад учасників. Всупереч чуткам, в Лізі залишається херсонський «Дніпро», який вирішив свої фінансові проблеми. Зате беруть «паузу» столичні «Крижані Вовки». Їх замінив харківський «Рулав Одд», який очолив екс-гравець «Донбасу» і «Дженералз» Ігор Шаманський. Решта шість команд – «Білий Барс», «Донбас», «Кременчук», «Краматорськ», «Маріуполь» та «Сокіл». Разом – вісім.