Футбол

Статус-кво в сухому залишку

«Динамо» – «Шахтер». Все по парам. Фото сайта ФК «Шахтер»

У футбольних коментаторів старої школи була в ходу фраза: «Класна команда двічі поспіль одному і тому ж супернику не програє». Минулої неділі Мірча Луческу і його підопічні змогли підтвердити істинність цього вислову. За півтора тижні після суперкубкового розгрому від «Шахтаря» кияни здобули стратегічно важливу нічию з «гірниками» в чемпіонаті країни…

Читати цю статтю на русском языке

Динамо (Київ) – Шахтар (Донецьк) – 0:0.

Динамо: Бущан, Кендзьора (Тимчик, 86), Забарний, Сирота, Караваєв, СИДОРЧУК, Шапаренко, В. Циганков, Буяльський (Гармаш, 86), Де Пена, Вітіньйо (Шкурін, 86).
Шахтар: Пятов, Додо, Кривцов, Марлон, Матвієнко, Степаненко (Маркос Антоніо, 65), Майкон, Марлос (Тете, 65), Алан Патрік, Соломон (Сікан, 65), Педріньйо.
Попередження: Марлон, 25, Кривцов, 67, Сікан, 68, Шапаренко, 70, Тете, 77, Вітіньйо, 79.
Суддя: Шандор (Львів).
3 жовтня. Київ. НСК «Олімпійський». 28 073 (70 050).

Едуард Кінзерський з Києва

Як і в поєдинку за Суперкубок, в дебюті зустрічі активнішими були динамівці, у яких виділявся Де Пена. Спочатку уругваєць, зробивши перехоплення в центральному колі, організував швидку контратаку. Карлос спробував прострелити до лінії воротарського на Вітіньйо, який дебютував в основі «біло-блакитних» на незвичній для себе позиції «помилкової дев’ятки», але захисники «гірників» заблокували передачу. А через п’ять хвилин Де Пена вже сам завершував епізод: обігрався з Караваєвим, влетів зліва в штрафний майданчик донеччан і потужним ударом в ближній кут потряс штангу воріт Пятова. М’яч відскочив до Буяльського, який цього явно не очікував, і добивання вийшло формальним. Зате відразу пройшла відповідь «помаранчево-чорних» з небезпечним пострілом Алана Патріка в кінцівці – в сантиметрах над хрестовиною.

«Шахтар» намагався грати «першим номером», але діяв надто академічно. У завершальній стадії атак підопічним Де Дзербі не вистачало ані креативу, ані мощі. За відсутності травмованого Траоре (щоб підтримати буркінійця, який надовго вибув з ладу, «гірники» вийшли на гру в футболках з його фото і написом «Разом») це нагадувало наскоки легкої кавалерії на добре укріплені позиції.

«Пожежі» у володіннях Бущана пару раз спалахнули лише після кутових. В одному випадку динамівський голкіпер зреагував на удар Степаненка головою під поперечину, в другому – м’яч застряг в штовханині перед воротами киян, і захисники двічі блокували удари Кривцова. У свою чергу «біло-блакитні» досить гостро контратакували, кілька разів змусивши трибуни видати багатотисячне зітхання розчарування. Чого вартий один лише момент з прострілом Буяльського і рикошетом Додо, коли Пятов з великими труднощами зумів «зіпхнути» м’яч, що летів по високій дузі під поперечину. А перед самою перервою Вітіньйо з лівого краю штрафного без перешкод пробивав по воротах, але трохи вище.

Друга половина проходила з куди більшим градусом боротьби і з куди меншою кількістю моментів. За весь тайм запам’яталися хіба що спроба Додо застати зненацька Бущана ударом з гострого кута в ближню «дев’ятку» і хитрий розіграш киянами штрафного удару, коли Циганкова вивели на побачення з Пятовим. В обох випадках голкіпери зіграли надійно.

Ближче до кінця поєдинку стало помітно, що фізичні кондиції «біло-блакитних» трохи вище. Мабуть, легка поразка на тижні від «Баварії» відняла у динамівців набагато менше сил, ніж заруба з «Інтером» у «гірників». Як наслідок, єдині заміни в матчі Мірча Луческу провів лише на 86-й хвилині. Раніше в цьому просто не було необхідності: жодний з його підопічних не випадав з гри, і жодний не йшов від боротьби.

На останній компенсованій хвилині «Шахтар» заробив кутовий. Корнер належало подавати від прапорця, що знаходиться в акурат перед гостьовим фан-сектором. «Гол! Гол! Гол!» – почали скандувати ультрас «помаранчево-чорних», вимагаючи від своїх улюбленців перемоги. І гол ледь не відбувся. Після подачі корнера Кривцов пробив головою з відскоком від газону, Де Пена кострубато вибив м’яч – прямо в ногу Забарному, рикошетом від якої «круглий» полетів у ворота, але на «стрічці» в потрібному місці опинився Караваєв, який відвів загрозу. І майже відразу Олександр Шандор дав фінальний свисток, зафіксувавши хоча і безгольову, але бойову нічию.

Роберто Де Дзербі, головний тренер «Шахтаря»: «Я бачив, що тільки одна команда домінувала в грі від початку і до кінця – саме «Шахтар». На жаль, Траоре, Фернандо, Дентіньйо і Мораес травмовані. У нас були труднощі з тим, щоб забити гол. Проте я дуже задоволений тим, як ми сьогодні зіграли, у нас було багато потенційних шансів. Ми і не виграли, але були краще».

Мірча Луческу, головний тренер «Динамо»: «Нас влаштовувала нічия, тому ми організували свою гру так, щоб не давати вільних зон технічним гравцям «Шахтаря», а самим при відборі м’яча бігати в швидкі контратаки. Мені здається, результат показує те, що було на полі.

Між Суперкубком і чемпіонатом велика різниця. Ми рік не програємо в Прем’єр-лізі, і це багато значить. Я побажав хлопцям так само грати й надалі».

Цифри і факти

• Суперники розписали 18-у нічию в чемпіонатах України і восьму нульову (при 25 перемогах з кожного боку). Динамівці вперше в цьому сезоні не забили в Києві. «Гірники» перервали переможну серію команди Мірчі Луческу з п’яти матчів. За часів незалежності «Динамо» і «Шахтар» провели один з одним рівно 100 ігор у всіх турнірах: +35=26–39, м’ячі – 116:128.