Хокей

Столичні знову в моді

«Сокол» – «Донбасс». В матче с чемпионом 22-летний нападающий киевлян Егор Кузьменко оформил два дубля – голевой и ассистентский. Фото сайта УХЛ

Після божевільної перестрілки в Києві одноосібним лідером чемпіонату став «Сокіл». З трьох зустрічей зі своїми головними опонентами донеччани програли дві. У 4-му турі – «Кременчуку» (2:3) і в 8-му – «Соколу» (6:7). В обох випадках різниця в рахунку мінімальна. Але якщо на «Айсберзі» була обопільна боротьба, то на столичному «АТЕК» команди як у батлі за чергою демонстрували свої таланти.

Читати цю статтю на русском языке

Коли Олег Шафаренко говорив, що планує обіграти «Донбас», жодний і припустити не міг, що він збирається це зробити в стартові десять хвилин. Втомою гостей після лігочемпіонської гри з «Клагенфуртом» та відсутністю в «рамці» основного воротаря Макарова кияни скористалися сповна. Донеччани поплатилися за кожну осічку при грі в обороні. Зокрема, недооцінили Кузьменка. Спочатку Воріс втратив шайбу на п’ятачку після кидка Хайрулова – її знайшов та відправив у сітку Кузьменко. Потім з форвардом «Сокола» за ворота не дограв Буценко, і той асистував Рубану. А на 10-й хвилині Андрейків не зміг перехопити поперечну передачу, Кузьменко міг кидати сам, але вирішив довести до вірного – шайба рикошетом від «пера» Андрейківа злетіла в повітря, а Рубан крикетним рухом ключки зробив рахунок 3:0.

Першу половину другого періоду кияни провели трішки «інертніші» – на три голи їм треба було не 10, а 12 хвилин. Васильєв та Німенко в результаті швидкої контратаки розкатали Андрейківа і закинули першу шайбу Дьяченку, який вийшов на заміну. Єдине в другому відрізку видалення Соколовського не залишив безкарним Сімчук. А Хайрулов точним кистьовим кидком від синьої лінії повернув Дьяченка на більш звичну для нього позицію останніх років – за борт.

З різницею в шість шайб донеччани в історії УХЛ ще не програвали. Тим більше до 32-й хвилини. Найбільша поразка «Донбасу» була в січні 2017-го від «Кременчука» (1:6). «Сокіл» йшов на рекорд, але став спотикатися.

Як і в матчі проти австрійців, донеччани заграли, коли господарі вже почали святкувати. З 37-ї по 40-у хвилину гості за допомогою пари рикошетів, а також креативу Туркіна і Ляльки закинули тричі. І якби не гол на старті заключного періоду Кузьменка, цілком могли перевести гру в овертайм. Шлях з рук арбітра під час вкидання до сітки воріт Воріса шайба виконала за сім секунд. Медведєв виграв боротьбу у лівого борту і на короткий час зробив пас назад Кузьменку. Той в два кроки проскочив всю зону донеччан і з незручної руки відправив шайбу в «дев’ятку».

Вважаючи, що гандикапу в чотири шайби буде досить, підопічні Шафаренка остаточно перестали грати. Після голів Григор’єва, Шишляннікова та Андрейківа вони, звичайно, занервували. Але міняти в своїй пасивній грі вже нічого не стали. У заключні п’ять хвилин господарі переважно відбивалися і зуміли продовжити свою переможну серію до семи матчів.

Після гри стало відомо, що «Донбас» покинув Джейлен Смерек. Причина «розірвання контракту з обопільної згоди сторін» не називається. Можливо, 24-річний американський захисник не зміг прийняти 13-матчеву дискваліфікацію Денискіна. Так що частково виконав свою обіцянку залишити Україну. Втім, не слід виключати варіант, що ініціатором «розлучення» виступив сам клуб. Справа в тому, що шанси на вихід донеччан в плей-оф ХЛЧ вельми примарні, а тримати у себе дорогого захисника для ігор в УХЛ – марнотратно навіть для чемпіона. Та й останній єврокубковий матч Смерек відверто провалив. Австрійці закинули з-під нього всі чотири шайби.

Тим часом новачок УХЛ повернув до України Єгора Єгорова. 34-річний форвард в 2017-му виграв з «Донбасом» чемпіонат і виступав в Континентальному кубку. А минулі чотири сезони грав за «Гомель», жлобинський «Металург», «Могильов» та «Вітебськ». У донецькій команді Єгоров грав разом зі своїм нинішнім наставником в «Рулав Одд» Ігорем Шаманським.