Хокей

Тривожний дзвінок для чемпіона

«Кременчуг» – «Донбасс». Невероятный Виталий Лялька впервые в матче вывел дончан вперед. Фото сайта УХЛ

Семиразовий чемпіон України «Донбас» і триразовий срібний призер «Кременчук» втретє зійшлися в фіналі УХЛ.

Читати цю статтю на русском языке

Якщо «містяни» і пробивалися до фіналу Ліги, то свого півфінального опонента вибивали всуху. У сезоні 2016/17 вони розбили столичних «Дженералз», а в 2018-м і 2020-м – «Білий Барс». «Донбас» ж пробивався до вирішального раунду УХЛ без осічок лише в 2018-му, коли його суперником було скромне харківське «Динамо». У 2017-му з рахунком 4:1 донеччани обіграли «Кривбас», в 2019-м також в п’яти матчах – «Білий Барс», а тепер в шести – «Дніпро». Хоча ще на минулому тижні здавалося, що півфінальна сутичка торішніх фіналістів точно затягнеться до семи зустрічей.

Мабуть, після повернення з Херсона в Дружковку з командою провели серйозну розмову. Думаю, багато говорив Сергій Вітер, коротко і ясно передав гнівний «меседж» через наставника команді і президент клубу Борис Колесніков. Принаймні це пояснило б, за рахунок чого ніби за помахом чарівної палички перетворила гра чемпіона. У п’ятій зустрічі серії на «Альтаїрі» в особі «дніпрян» донеччани просто не побачили суперника. При тому, що на виїзді херсонці кидали по воротах трохи частіше (32 і 29), до серйозних загроз справа доходила рідко. Господарі навпаки були точні як ніколи після рестарту, видавши свій найрезультативніший матч в поточному плей-оф. Більше чотирьох шайб донеччани закинули лише в першій грі Кубка Донбасу – цьому «Дніпру» (5:2).

Дружківський кошмар для команди Олександра Савицького почався вже в дебюті, коли в результаті шаленого рикошету від Максима Разумова після кидка Єгора Кутугіна шайба проскочила повз Петрова в сітку. Подвоїв перевагу в форматі 5х3 Євген Монс, і він же зробив рахунок 3:0. Третя шайба чемпіона – одна з найкрасивіших в поточному плей-оф. Казаковцев закотився за ворота Петрова, зробив пару коротких човників і зовнішньою стороною ключки зробив пас на «п’ятак» Монсу, при цьому прокинув шайбу між ніг кращого захисника двох минулих сезонів УХЛ Дорофєєва. Форварду «Донбасу» залишалося лише влучити у вільний кут – зроблено.

До слова, на окрему увагу заслуговує яскрава манера святкування голів 31-річного росіянина. У першому випадку він по-футбольному ковзав на колінах по льоду, а в другому по-джентльменські подякував партнера за асит: зняв шолом і низько вклонився.

У час, що залишився у другому відрізку, закинутими шайбами в більшості обмінялися кращий бомбардир чемпіонатів України Микита Буценко та як і раніше кращий в обороні Сергій Дорофєєв.

П’ята гра стала переломною. На «Фаворит» команди повернулися в тому ж настрої – «Донбас» продовжив спокійно забивати, а херсонці задовольнялися лише одним попаданням «престижу» у виконанні Янишевського, який записав на свій рахунок останню шайбу «Дніпра» в сезоні.

З «Кременчуком» у донеччан серія вийде не менш напруженою. Шокуючим для чемпіона виявився вже перший період протистояння. Гості непогано почали – Григор’єв від синьої лінії навіть влучив у поперечину, а закінчили 0:3. Рахунок відкрив Дубінін, який підхопив шайбу, що застрягла в «натовпі», і з близької відстані переграв Трифонова. Господарський гол вийшов на кшталт несподіваного аперкоту, тому вже на 4-й хвилині «донбасівцям» непогано було б дати нашатир. Зокрема, Кутугіну. Захисник перебував в нокдауні довше за інших і за хвилину не впорався з керуванням шайби, і та виявилася в воротах. Кутугін, який начудив, і Пукса, що знаходився поряд, прекрасно бачили, що шайба потрапила в сітку, пролетівши під воротами, тому нападник кременчужан навіть не святкував взяття. З опущеними руками каталися по льоду і судді.

Те, що шайба прослизнула під сіткою, підтвердив і відеоповтор, але, мабуть, у головного судді Антона Гладченка і його асистента Андрія Севрука було своє бачення ситуації. І після п’ятихвилинного перегляду «кіно» арбітр вказав на центр.

Не менш кумедно було спостерігати за тим, як, переглядаючи повтор, Севрук весь час розмовляв по телефону. Був би матч в п’ятницю, можна було б припустити, що арбітру подзвонили з «Поля чудес». Дзвінок від Бориса Аркадійовича хто б скинув? А в середу в робочий час… Швидше за все оператор телетрансляції, щоб нагадати, що камери над воротами в Кременчуці немає. Тому дізнатися, як саме шайба опинилася у воротах, не вийде.

Після 0:2 команда Вітера зупинилася і швидко отримала третій гол. Ефектно, по-бейсбольному, як битою увігнав шайбу в ціль Тютченко. Здавалося, що справа зроблена. Але в третьому періоді довелося відкачувати вже «містян». Протягом двох хвилин Журавльов і Костіков зрівняли рахунок, а за дві хвилини до сирени черговий шедевр створив Лялька. Форвард «Донбасу» в поодинці обіграв всю оборону і кинув над пасткою Новицькому.

Грати залишалося дев’ять секунд, але господарям і половини цього часу виявилося достатньо, щоб перевести матч в овертайм. Невдало зіграв в рамці Дьяченко, якого швидко покарав Созонов. А на 3-й хвилині додаткового часу вже «моргнув» Новицький. Голкіпер кременчужан випустив шайбу перед собою, Карпенко ковзаном зробив пас Захарову, а той з метра кинув по порожніх воротах.