ІншіФутзал

Від «нулів» до «десяточки»

«Кардинал» – «Продэксим». К воротам своей бывшей команды рвется лидер бомбардирской гонки Михаил Волянюк. Фото сайта cardinal-rivne.com

Вперше в сезоні зафіксована нульова нічия, Віталій Байцур з «Viva Cup» став автором другого хет-трику, його партнер по команді Євген Ланко – другого автоголу, а «мельник» Максим Бессалов – найраннішого голу чемпіонату. Першим «фокус з капелюхом» в матчі 4-го туру з «Сумами» продемонстрував Михайло Волянюк з «Кардинала».

Читати цю статтю на русском языке

Початок «самострілам» в грі того ж туру з «Продексімом» поклав Дмитро Кулаков з «Де Трейдинга». А у частині найшвидших голів лідирував «ураганівець» Віталій Радевич, який в стартовому турі розпечатав ворота «Viva Cup» на 35-й секунді. І ось тепер відбулася безгольова прем’єра – під склепіннями «Боско-Арени» у Львові дружно мазали «Енергія» Валерія Легчанова та «Сокіл» Романа Ковальчика. Для галицької команди, яка претендує на звання найбільш миролюбною в чемпіонаті, це вже третя нічия і друга поспіль – в попередньому турі «Енергія» одночасно з фінальною сиреною упустила перемогу в Харкові.

Драматична розв’язка в тому матчі окрилила «Viva Cup», і підопічні Романа Перадзе вдало з’їздили у Сєвєродонецьк до «Де Трейдинга». Щоправда, довгий час гра складалася не на користь харків’ян. Все, що програв в поточному сезоні аутсайдер двічі вів у рахунку, і гостям довелося наздоганяти. Обидва голи господарі майданчика забили зі штрафних. У першому випадку Юрій Сагайдачний потрапив прямим ударом з 11 метрів – голкіпер «Viva Cup» Дмитро Литвиненко навіть не ворухнувся. А в другому після пострілу від бровки все того ж Сагайдачного м’яч опинився в харківській сітці рикошетом від ноги Євгена Ланка.

Цікаво, що Сагайдачний виявився причетним і до двох голів у свої ворота. На 9-й хвилині разом з Павлом Скубченком він купився на фінти суперника, а на 27-й за рахунку 2:3 вже самостійно здійснив другий «привіз». Обидва рази його покарав новачок «Viva Cup» Віталій Байцур, який першу половину нинішнього року провів у польському клубі «Fit-Morning Gredar Futsal». До харків’ян 26-річний універсал приєднався лише на початку жовтня – напередодні поєдинку з «Енергією» і вже в другій грі за нову команду оформив хет-трик.

Свій перший гол Байцур зробив в поодинці, блиснувши високою індивідуальною майстерністю. Неймовірним чином проскочивши Сагайдачного і Скубченка, які стояли перед ним стіною, він з лінії воротарського зарядив впритул зі штангою – 1:1. Другий раз Байцур зрівняв рахунок по-бразильськи. Після розіграшу ауту Євген Ланко вирішив пробити, але лише «погладив» м’яч, який прикотився до Байцура, а вже той проштовхнув його далі в «будиночок» Олександру Кравцю. Через три хвилини харків’яни вперше в матчі вийшли вперед. Хоча забивати повинні були господарі. Олександр Іванов з двох метрів влучив у поперечину, і тут же гості провели «контру» – Владислав Сорокін вивів один на один Дениса Овсяннікова – 2:3.

Підопічні Олександра Хурсова ще не встигли обговорити віроломність долі, як пропустили четвертий гол. У простій ситуації Сагайдачний поблизу свого штрафного подарував м’яч Байцурі, і той з дев’яти метрів точно пробив з рикошетом від штанги. Два голи, пропущених з інтервалом в шість секунд, психологічно зламали миколаївців. «Де Трейдинг» зазнав п’яту зі старту чемпіонату поразку і як і раніше залишається єдиною командою, в активі якої ще немає очок.

Дуже важку перемогу відвезли з Сум чемпіони країни. Господарськи ворота «дракони» роздрукували лише за дев’ять секунд до перерви після розіграшу кутового. Віталій Радевич зробив простріл, і Артем Фаренюк в дотик відправив м’яч під поперечину. «Ураган» володів ініціативою, але на останньому рубежі надійно діяв голкіпер «Сум» Микита Сітнер. А за чотири хвилини до фінального свистка рахунок став рівним. Підопічні Ярослава Песоцького розіграли красиву комбінацію, і Василь Кефа в жорсткому єдиноборстві з суперником замкнув пас Дениса Зеленкевича – 1:1.

Три очки «дракони» вирвали з шестиметрового. Перед своїми воротами Дмитро Ігумнов борцівським прийомом поклав на паркет Даниіла Абакшина, і Микола Грицина, у якого незадовго до поїздки до Сум народився син, гарматним пострілом реалізував пенальті. Завдяки цій перемозі команда Максима Павленка потіснила з першого місця «ХІТ», що відпочивав в 6-му турі.

Обійшли киян й віце-чемпіони. У Рівному «Продексім» Дмитра Бербенцева влаштував парну «кардиналам», ослабленим відсутністю захворілих Олександра Басіча, Максима Малиновського та Богдана Новака. З цієї причини у заявку на матч 40-річний граючий тренер «Кардинала» Олександр Бондар включив і свого 36-річного асистента Павла Дармовіса.

Екстремальні ходи рівнянам не знадобилися. «Мельники» вже у своїй першій атаці позбавили себе від хвилювань, а суперника – від ілюзій. За злою іронією долі, гостям допоміг Ілля Бакинський, який на правах оренди два попередні сезони захищав ворота «Продексіма». Поблизу своїх володінь голкіпер «Кардинала» збив Станіслава Моспана, і «мельники» в два ходи розіграли штрафний. Петро Шотурма хитро покотив м’яч Максиму Бессалову, який сховався за «стінкою», і той забив, як на тренуванні. Йшла лише 24-а секунда матчу.

До 14-й хвилини «Продексім» вигравав вже 4:0, і все в цій грі стало ясно. Крім одного: чи зможе засмутити свою колишню команду Михайло Волянюк. Зміг. За рахунку 1:6 гарматним ударом екс-«мельник» змусив капітулювати Юрія Савенка. А ось за хвилину переграти воротаря херсонців з 10-метрового Волянюку не вдалося. Втім, під кінець матчу, в якому було забито на один гол більше, ніж в трьох інших поєдинках туру разом узятих, це не відбилося.