ІспаніяФутбол

Воля до перемоги, що запізніла

«Осасуна» – «Реал». Серхио Рамос стал единственным, кто забивает в Ла Лиге в каждом из последних 17 календарных лет. Фото GettyImages

Дружно вилетівши з Копа дель Рей, гранди так само синхронно здобули вольові вікторії у чемпіонаті.

Читати цю статтю на русском языке

Розіграш Кубка Іспанії у нинішньому сезоні нудьгувати не дає. Ще в 1/16 фіналу «Атлетіко» отримав стусана від скромної «Леонеси», в чвертьфіналі припинили похід за трофеєм «Реал» й «Барселона» – попередній раз жодної з цих трьох команд не було у півфіналі у вже щодо далекому сезоні-2002/03. А «бланкос» й «блауграна» вилітали з Копа дель Рей в один день взагалі в незапам’ятні часи – 29 травня 1955 року, коли у півфінальних поєдинках мадридці отримали 0:5 від «Севільї» (після 1:3 у першому матчі), а барселонци зіграли 2:2 з «Атлетіком» (у першій зустрічі було 0:2).

Але часу на посипання голів попелом у грандів не було – вже через три дні поєдинки чемпіонату, а боротьба за «золото» точиться неабияка. В принципі обом лідерам вдалося впоратися з негативним кубковим шлейфом, хоча й не без «сучків-задирочок». «Реал» в Памплоні чомусь «проспав» перші 15 хвилин. За цей час господарі створили два гольові моменти і з третьої спроби забили. При подачі кутового Унаї Гарсіа головою під час падінні красиво підрізав м’яч у праву «дев’ятку». Гол цей став для гостей сигналом до «побудки». Мадридці потужно навалилися й ще до перерви «перевернули» рахунок. Іско скористався рикошетом від захисника після удару Бейла, а Рамос – «знижкою» Каземіро. У другому таймі «бланкос» впевнено контролювали гру, а наприкінці «укрупнилися» зусиллями джокерів. Приблизно в однакових ситуаціях Лукас Васкес перетворив у гол «накат» у штрафному від Бензема, а Йович – від Вальверде.

У «Барселони» в Севільї періодів «сплячки» не спостерігалося, але відіграватися довелося навіть двічі. Перший раз – після пенальті через потрапляння м’яча у руку Ленгле, другий – коли Відаль «обрізався» у середині поля, а Умтіті не зміг перешкодити Фекіру «пальнути» з лінії штрафної. Взагалі захист «Барси», як і раніше занадто прохідний як для команди такого рівня. І в даному випадку справа не у відсутності Піке – він «лажає» не менше за інших. Проблема в комплектуванні цієї лінії за залишковим принципом – пріоритет адже віддається атаці.

Так, витрачаються величезні гроші на нових «атакерів», а «тягне» в основному як і раніше Мессі. Навіть коли у нього не ладиться з «останнім словом», як це було у матчі з «Бетісом». Чотири рази Лео бив з вигідних позицій, два рази виконував штрафні зі «своєї» точки, двічі виходив один на один – а голів нуль. Зате в активі цілий асистентський хет-трик. Капітан «Барселони» знаходив в штрафний Де Йонга та Бускетса проникаючими передачами з гри, а Ленгле – навісом зі штрафного. До речі, вже в доданий час аргентинець заробив повноцінний 11-метровий – Бартра біля самій лінії воротарської зупинив його борцівським захопленням. Свисток Хосе Мартінеса промовчав, хоча тут все було ясно й без ВАР.

«Валенсію» у нинішньому році вразила якась «виїздофобія». Вдома – все нормально: три «сухі» перемоги, в тому числі 2:0 над самою «Барселоною» при дуже впевненій грі. Як виїзд – провал: 1:4 з аутсайдером «Мальоркою», 1:2 в Кубку з «Гранадою», тепер ось великий програш прямому лігочемпіонському конкуренту. Причому програш взагалі без варіантів. Безкрилі й беззубі «кажани» створили лише один напівмомент й жодного разу не потрапили в створ. А Доменек майже годину ігрового часу виручав свою команду. Тільки одного Моліну «позбавив» хет-трику, а ще «потягнув» удари Максимовича, Кукурельї та Мати. Але всьому є межа. На 58-й хвилині голкіпер «Валенсії» парирував ще один постріл Мати, а добивання від Моліни вже не зумів. А ще через дев’ять хвилин четверо захисників гостей у своєму штрафному дали Моліні прийняти, підробити м’яч, прицільно пробити й фактично вирішити результат поєдинку.

Юрій ОКУНЬ

Цифри і факти

• Всього 14 пропущених м’ячів після 23 турів – кращий для «Реала» результат на цьому відрізку чемпіонату. «Хетафе» завдав 22 удари по воротах «Валенсії» – лише на один менше, ніж в рекордному для себе поєдинку проти «Мальорки» 1 жовтня 2012 року(1:0).
  • Ліонель Мессі 416-й раз вийшов у стартовому складі в матчі Ла Ліги та, обігнавши бразильця Донато Гама да Сілву, вийшов за цим показником на перше місце серед легіонерів. Серхіо Рамос провів 440-й поєдинок за «Реал» в чемпіонатах Іспанії, обігнав Фернандо Єрро й став п’ятим в реєстрі гвардійців клубу.
  • Рауль Де Томас – перший у поточному столітті, хто зумів забити в своїх перших чотирьох матчах Прімери за «Еспаньол». Хавбек «Алавеса» Олівер Берк став першим за більш ніж 30 років шотландським снайпером в Ла Лізі – його попередник Стів Арчибальд забивав за «Барселону» у сезоні-1986/87.