Ліга чемпіонівФутбол

Залишається ковтати пил

«Реал» – «Шахтер». Карим Бензема забил «горнякам» один гол в Киеве и два – в Мадриде. Фото GettyImages

«Шахтар» у Мадриді, як й рік тому, міг усе вирішити у першому таймі, але вибачив суперника, за що й був покараний після перерви. Після домашнього фіаско двотижневої давності (0:5) «гірникам» просто кров із носа треба було чіплятися за очки у повторному матчі з «Реалом», інакше їхні шанси на євровесну переходили б у чисто теоретичні розряди.

Читати цю статтю на русском языке

Реал (Мадрид, Іспанія) – Шахтар (Донецьк, Україна) – 2:1 (1:1).

Гол: 1:0 Бензема, 14, 1:1 Фернандо, 39, 2:1 Бензема, 61.
Реал: Куртуа, Карвахаль (Начо, 66), Мілітао, Алаба, Ф. Менді, Кроос, Каземіро, Модрич, Васкес, Вінісіус Жуніор, БЕНЗЕМА (Йович, 79).
Шахтар: Трубін, Додо, Марлон, Матвієнко, Ісмаїлі, СТЕПАНЕНКО (Судаков, 79), Майкон, Тете (Марлос, 79), Алан Патрік (Маркос Антоніо, 80), М. Мудрик (Соломон, 71), Фернандо (Дентіньо, 86).
Попередження: Ф. Менді, 39, Каземіро, 63, Дентіньо, 90+3.
Суддя: Бастьєн (Франція).
3 листопада. Мадрид. «Сантьяго Бернабеу». 38 105.

На старті поєдинку здавалося, що гостям «Сантьяго Бернабеу» не світить нічого, крім ще одного розгрому. Вже на 5-й хвилині Васкес, зігравши в «стінку» з Модричем, проникаючим пасом вивів хорвата на побачення з Трубіним. Матвієнко з Марлоном незрозуміло чому розступилися, і Лука безперешкодно бив майже впритул, але голкіпер «Шахтаря» зумів зреагувати, перевівши м’яч на кутовий.

«Вершкові» продовжували гнути свою лінію, граючи з явним розрахунком на швидкий гол. І коли на 10-й хвилині «помаранчево-чорні» раптом гостро огризнулися – Алан Патрік з лінії штрафного майданчика зарядив у праву від Куртуа стійку – господарі вважали це лише випадковим непорозумінням, про що пізніше, напевно, пошкодували.

Але спочатку мадридці все ж таки добилися свого, відкривши рахунок у матчі. Причому «Шахтар», по суті привіз гол сам собі. Додо спокійно перехопив довгий закид від Мілітао у напрямку Бензема і відкотив назад Трубіну, той відіграв на Марлона, але повільний центрбек «гірників» дозволив обікрасти себе Вінісіусу. Жуніор спокійно котнув м’яч повз голкіпера, і Бензема з трьох метрів закотив у порожні ворота – 1:0.

Цей гол став для «Реала» ювілейним, 1000-м у Лізі (Кубку) чемпіонів, і майже тут же «галактікос» могли «відкоркувати» другу тисячу: Модрич хлюстко зарядив з лінії штрафного майданчика, але знову не зміг переграти Трубіна, який відбив м’яч ногою.

На екваторі першого тайму «Реал» вирішив узяти паузу та заспокоїти гру. І це зіграло з господарями злий жарт. «Помаранчево-чорні» вмить відчули ослаблену хватку. Спочатку вони взяли м’яч під свій контроль, а потім влаштували справжній атракціон моментів біля воріт Куртуа. Лише Фернандо міг забивати тричі, але відзначився лише раз, за шість хвилин до перерви. До голу привела швидка та розгониста комбінація гостей. Матвієнко довгою діагоналлю знайшов на кордоні штрафного Алана Патріка, який грудьми скинув м’яч Фернандо, що набігав. Бразилець, на мить випередивши Алабу, з льоту зарядив над Куртуа, ледве не порвавши сітку – є перший гол «Шахтаря» у нинішній Лізі чемпіонів! А перед антрактом міг статися одразу й другий. У центральному колі Матвієнко відібрав м’яч у Крооса, зіграв на Патріка, а той відправив Фернандо віч-на-віч. Форвард «гірників» увірвався ліворуч у штрафний майданчик і бухнув у дальній кут, але цього разу Куртуа зреагував на його удар.

Забий бразилець – це був би своєрідний нокдаун для мадридців. А так підопічним Карло Анчелотті вистачило чверті години, щоб прийти до тями, погасити загасаючі хвилі гостьової активності, а перший же свій шанс перетворити на гол, який став у підсумку переможним. Результативну комбінацію «бланкос» розіграли як за нотами. На лінії штрафного Вінісіус обігрався з Каземіро, отримав п’ятою пас від партнера і прострілив уздовж воріт на Бензема, який спокійно переправив м’яч у сітку без шансів для Трубіна – 2:1. Все було зроблено з якоюсь невимушеністю, навіть легкістю, але таке враження створюється завжди, коли спостерігаєш роботу великих майстрів.

Знову повівши в рахунку, господарі почали грати максимально прагматично, а «гірникам», схоже, вже не вистачило сил на те, щоб організувати цунамі №2. Ні, «помаранчево-чорні» ще намагалися атакувати і навіть створювали якісь моменти. Але вони були лише слабким нагадуванням про той водоспад загроз, що обрушився на голови мадридців в ендшпілі першого тайму. Проте, наприкінці «гірники» все ж таки мали шанс уникнути поразки. На останній хвилині основного часу Судаков, який вийшов на заміну, пробив з-під захисника з лівого кута штрафного. Куртуа не бачив моменту удару, м’яч вискочив прямо перед ним, але бельгієць на інстинктах встиг скластися і відбити перед собою. А добити не було кому…

Після поразки в Мадриді «Шахтарю», схоже, доведеться попрощатися з мрією про євровесну.

Роберто Де Дзербі, головний тренер «Шахтаря»: «Сьогодні ми зіграли дуже добре, і дуже сумно, що ми залишаємо «Бернабеу» без очок і дуже злимось із цього приводу – адже до Мадриду їхали за перемогою… У нас ще дві гри, і ми намагатимемося їх виграти».

Карло Анчелотті, головний тренер «Реала»: «Ми непогано провели дебюти обох таймів, контролювали гру, але не були агресивними. Перший гол нам подарував суперник, щоправда, у тому епізоді й Вінісіус молодець. А загалом добре, що у нас є Бензема».

Едуард КІНЗЕРСЬКИЙ

Цифри і факти

• «Шахтар» перервав свою безгольову серію в Лізі чемпіонів із трьох матчів, але продовжив безвиграшну до чотирьох.
  • Фернандо відкрив особовий рахунок у єврокубках (у 11-й грі).
  • Марлос провів 94-й матч у єврокубках (38 – у ЛЧ), Тарас Степаненко – 80-й (47).
  • Анатолій Трубін пропустив у єврокубках 22 м’ячі (у 14 іграх).
  • «Шахтар» та «Реал» вшосте зіграли один з одним: +2=0–4, м’ячі – 9:17. Загалом «гірники» провели з іспанськими клубами 29 ігор: +7=6–16, м’ячі – 33:53.
  • «Реал» став першою командою, яка забила 1000 голів у Кубку/Лізі чемпіонів. Ювілейним став точний удар Каріма Бензема на 14 хвилині.
  • «Шахтар» провів 262-й матч у єврокубках: +118=53–91, м’ячі – 401:366, та восьмий під керівництвом Роберто Де Дзербі: +3=2–3, м’ячі – 7:13.