«Шериф» – «Шахтер». Лассину Траоре обложили со всех сторон. Фото сайта ФК «Шахтер»

Український наставник «Шерифа» Юрій Венидуб переконливо розбив «Шахтар» Роберто Де Дзербі. На кожного нашого Траоре знайдеться «їхній» Траоре.

Шериф (Тирасполь, Молдова) – Шахтар (Донецьк, Україна) – 2:0 (1:0).

Шериф: Атанасіадіс, П.К. Фернандо, Арболеда, Дуланто, Крістіано, С. Тілль, Аддо (Раделіч, 85), А. Траоре, Коловос (Янсане, 55), КАСТАНЬЄДА (Ніколов, 85), Яхшибоєв (Бруно, 67).
Шахтар: ПЯТОВ, Додо, Марлон, Матвієнко, Ісмаїлі, Маркос Антоніо (Алан Патрік, 65), Майкон, Тете (Марлос, 46), Педріньйо, П. Фернандо (М. Мудрик, 65), Л. Траоре.
Попередження: Дуланто, 42.
Суддя: Айтекін (Німеччина).
15 вересня. Тирасполь. СК «Шериф». 5 205.

У першому таймі малієць майже з біблійним ім’ям Адама перевершив свого географічного сусіда по Африці буркінійця Лассіну. Те ж саме можна сказати про суперництво двох Фернандо, яких доля звела на одному фланзі. Тираспольський бразилець Пейшоту Костанза «з’їв» блондинистого співвітчизника Дос Сантоса Педро. І подібне співвідношення спостерігалося не тільки в дуелях однофамільців. Так було скрізь і протягом всіх півтори години. І не тільки на полі, якість якого не витримувало жодної критики (як, втім, і футбол у виконанні «Шахтаря»). Але і в технічній зоні, де один одному протистояли два тренера-дебютанта основного раунду Ліги чемпіонів.

У суперечці двох «Ш» українець Юрій Вернидуб начисто переграв італійця Роберто Де Дзербі. І це за величезною перевагою «гірників» по частині володіння м’ячем – 72 відсотки проти 28. Але що таке папір? Він все витерпить і безсовісно збреше. Запитайте у «Монако». А реальність така: гості «возили», господарі забивали. Захисники «Шахтаря» охороняли порожнечу, «Шерифа» – ворота. Одні виконували інструкцію, інші – боролися і творили. Звідси й випливає підсумковий результат. Найсумніше, що все у справі.

Слідом за вболівальниками «Црвени Звезди» і загребського «Динамо» прийшов час хапатися за голову і нам. Ми, взагалі-то, попереджали, що придністровські «оси» дуже боляче жалять. Але самі не припускали, наскільки сильно. «Шахтар» же в черговий раз постав похмурим, безініціативним, повільним, тактично безграмотним і однаково поганим. Схоже, що Тайсон відвіз до Бразилії всі кращі та сильні характеристики команди. І як же все-таки не вистачає Жуніора Мораеса! Хоча про що ми говоримо? Невже «Шахтарю» не вистачає нинішнього ресурсу, щоб як мінімум не програти колективу вільних агентів зі столиці невизнаної республіки?

Поки підопічні Де Дзербі звично придивлялися до суперника і перекочували м’яч один одному, тираспольці посилено розминали м’язи і ноги в швидких контрах і високому пресингу. Щоб зловити і розкрутити «Шахтар», їм вистачило всього чверті години. У центрі поля Тете втратив м’яч, і лівий латераль «Шерифа» Крістіано, не зустрічаючи перешкод, побіг вперед по голій брівці – відповідальний за пустку Додо гуляв в іншому місці. Далі пішов навіс в район 11-метрової позначки, Матвієнко недоречно послизнувся, а Ісмаїлі не встиг накрити Адаму Траоре. Ефектно згрупувавшись, малієць з повітря лівою ногою вколотив м’яч під поперечину.

Цікаво, а скоріше сумно, що і другий гол господарі забили практично тим же «макаром». Знову загубився Додо, знову Крістіано зробив подачу, і тільки що вийшов на заміну гвінеєць Момо Янсане з лінії воротарського пробив головою. Жодних проблем у нього не виникло – еталонний Марлон тримав зону, а Матвієнко – ближню штангу.

На пропущені м’ячі футболісти «Шахтаря» реагували з якоюсь незрозумілою байдужістю. Вони начебто і атакували, і багато атакували, але вже дуже прямолінійно і нехитро. Чи варто дивуватися, що всі їхні зусилля були на користь бідних. У першому таймі «гірники» створили лише один реальний момент. На 32-й хвилині наш Траоре отримав пас від Фернандо, здорово розвернувся і бив з кращої позиції, ніж його тезка Адама. Але який же Йоргас Атанасіадіс! Грецький голкіпер «Шерифа» в неймовірному стрибку витягнув м’яч з-під поперечини.

Після перерви і до другого пропущеного гола «гірники» щільно окупували господарський штрафний. Пішли удари, причому часті, тільки в більшості своїй неточні, а Марлос із забійної позиції вдарив в невластивій йому манері – слабо і у воротаря. А потім був гол ще одного тираспольського африканця, і «Шахтар» фактично здався. Благо ще, що не програв крупно. «Їхній» Траоре ледь не влучив у дальню «дев’ятку», а ще в одному випадку господарі не використали вихід «4х2» – Пятов парирував удар колумбійця Франка Кастаньєди.

«Вернидуб, підкат!» – грюкали трибуни «Шерифа». І уродженець Житомира бездоганно виконав цей підкат. На що у Де Дзербі аргументів не знайшлося.

Юрій АЛІН

Цифри і факти

• «Шахтар» 16-й раз стартував в основному раунді Ліги чемпіонів.
  • «Шериф» перервав чотирьохматчеву безпрограшну серію «гірників» в ЛЧ (три перемоги та нічия), а також з третьої спроби забив та обіграв «Шахтар». Тепер в суперництві команд абсолютна рівність: +1=1–1, м’ячі – 2:2.
  • Андрій Пятов пропустив 172 м’яча в 130 єврокубкових поєдинках.
  • «Гірники» вп’яте зіграли в єврокубках з представниками Молдови, вперше не забили і програли («Зімбру» – два матчі): +2=2–1, м’ячі – 6:2.
  • «Шахтар» провів 259-й матч в єврокубках: +118=52–89, м’ячі – 400:359 і п’ятий під керівництвом Роберто Де Дзербі: +3=1–1, м’ячі – 7:6.